Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pastele i kredki

Czwartek, 21 kwietnia 2022, 10:36
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Wałbrzych: Pastele i kredki
Fot. WOK Wałbrzych
Anna Karczmarz – na co dzień – buszująca w reklamie właścicielka firmy „promotor”, w dni wolne buszuje wśród pasteli i kredek. Na wernisaż wystawy zapraszamy dziś (21.04.2022) o godzinie 18.00 do „Galerii na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Piotra Wysockiego 29.

Pasja do rysunku u artystki ujawniła się dość wcześnie. W wieku 2 lat, na świeżo wymalowanej ścianie w pokoju rodziców, stworzyła nowiutką pomadką mamy wielki rybi szkielet… Jak można się domyśleć, nie wzbudziło to wówczas entuzjazmu rodziców, z czasem nabrali jednak innego podejścia. Kolejne malowidła ścienne, tym razem już za zgodą mamy, powstały znacznie później – w czasach licealnych. Były wyraźną manifestacją zauroczenia kredą i węglem, a także twórczością Jana Matejki i francuskich impresjonistów.

Lata mijały, a miłość do kredek, zwłaszcza suchych pasteli, pozostała. Myśl o „wyjęciu rysunków z szuflady” pojawiła się w 2020 r. wraz z ogłoszeniem kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego, organizowanego przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury – „Anioły – muśnięcie skrzydeł”.

Tryptyk „Mój Anioł” został zauważony i nagrodzony pierwszym miejscem w kategorii dorośli – płaszczyzna. Kolejne skrzydła u ramion pojawiły się rok później – podczas jubileuszowej XX edycji konkursu WOK-u. „Niesiona skrzydłami anioła” powtórzyła sukces tryptyku.

„Zmalowane poszeptania” to kolejny krok w ujawnianiu własnych emocji, wrażeń, postrzegania świata i jego barw. To również bardzo ważna dla autorki próba konfrontacji z widzem i jego odczuciami.

Tematyką prac jest głównie przyroda, bo to ona potrafi szeptać najpiękniejsze historie, ale znajdzie się tu również kilka zupełnie innych obrazów… Jakich? Sprawdźcie – serdecznie zapraszam!

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group