Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Patriotyczny koncert w PWSZ

Niedziela, 25 listopada 2018, 6:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2018, 9:14
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Patriotyczny koncert w PWSZ
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Auditorium Novum im. prof. Elżbiety Lonc Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zaprezentowane zostało słowno–muzyczno–taneczne widowisko artystyczny pod nazwą "Piękna nasza Polska cała".

W widowisku udział wzięło około 150 wykonawców - uczniów i pedagogów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. Biorący udział w widowisku chór przygotowała Bogusława Bednarczyk. Akompaniament tworzył duet instrumentalny: Stella Wesołowska i Waldemar Polowy. Choreografię i inscenizację widowiska przygotowała Grażyna Wołkowska, realizacja dźwięku to dzieło Dariusza Futymy, a recytatorem był Robert Delegiewicz.

Widowisko zostało zorganizowane w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też większość recytowanych tekstów, śpiewanych pieśni i piosenek miała charakter patriotyczny. Nie zabrakło też tradycyjnych polskich tańców, takich jak między innymi polonez czy krakowiak. Podczas widowiska przypomniane zostały ważne daty i wydarzenia z historii naszego kraju, które w znacznym stopniu przyczyniły się do odzyskania niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group