Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4368
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Paweł Redman zwycięzcą konkursu fizycznego

Czwartek, 14 kwietnia 2016, 6:50
Autor: red
Wałbrzych: Paweł Redman zwycięzcą konkursu fizycznego
Fot. użyczone
Uczeń wałbrzyskiego „Energetyka” Paweł Redman zajął I miejsce w prestiżowym konkursie fizycznym organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące Nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu wraz z Politechniką Wrocławską i Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego i jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbywa się w trzech etapach: I etap - szkolny, II etap - międzyszkolny, III etap - FINAŁ konkursu.

W II etapie uczestnicy piszą test z fizyki, który trwa 90 minut – obowiązuje materiał z zakresu rozszerzonego szkoły ponadgimnazjalnej. Zadania przygotowane są przez pracowników Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Prace uczniów ocenia komisja złożona z przedstawicieli Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej oraz nauczycieli fizyki – opiekunów uczniów. Komisja posługuje się schematem oceniania wypracowanym na warsztatach poprzedzających proces oceniania.

W III etapie uczestnicy prezentują samodzielnie przygotowane referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własną pracę związaną z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też własnymi badaniami z dziedziny fizyki lub astronomii.

Paweł w swoim finałowym wystąpieniu przedstawił stworzony przez siebie komputerowy symulator fal elektromagnetycznych, omówił zasady działania programu – rozpoczął od omówienia wykorzystanego modelu matematycznego i jego podstaw fizycznych. Następnie przedstawił sam program i wykonał w nim szereg wirtualnych eksperymentów fizycznych, związanych z falami elektromagnetycznymi i ich zachowaniem.

Główną nagrodą był indeks Politechniki Wrocławskiej, którego szczęśliwym posiadaczem jest Paweł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group