Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4466
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Perłowe Dni Seniora w Szczawnie–Zdroju

Czwartek, 5 października 2017, 14:14
Aktualizacja: 14:57
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Perłowe Dni Seniora w Szczawnie–Zdroju
Fot. organizatorzy
Po raz kolejny seniorzy w Szczawnie – Zdroju dobrze się bawili. Tym razem motywem przewodnim były perłowe inspiracje i ikona paryskiej mody Coco Chanel.

Coco Chanel była odważną kobietą, która na zawsze zmieniła oblicze światowej mody.

Uroczystości rozpoczęły się 1 października o godz. 11.00 w Dziennym Domu Senior Wigor w Szczawnie-Zdroju. Dlaczego akurat 1 października? Dlatego, że jest to Międzynarodowy Dzień Seniora. Impreza rozpoczęła się od wykładu z elementami warsztatu pt. Coco Chanel to nie tylko moda, ale styl życia i bycia. Prelekcję przeprowadziła Ewa Landsberg, wolontariuszka z powołania, pełna energii, chęci do działania, dzieląca się zdobytymi informacjami o aktualnych wydarzeniach i imprezach dla seniorów. Przewodzi grupie aktywnych seniorek we Wrocławskim Centrum Seniora. Ewa przygotowała również pokaz mody, dzięki któremu przenieśliśmy się w lata sześćdziesiąte ubiegłego stulecia. Nic tak nie podkreśla kobiecej urody jak sznur pereł i perłowe dodatki. Perły uwielbiała już Kleopatra, a najstarszy zachowany perłowy naszyjnik ma ponad cztery i pół tysiąca lat. Perłowe Dni Seniora to również święto wszystkich mieszkańców w Szczawnie - Zdroju, dlatego seniorzy zaprezentowali się w ubiorach przygotowanych przez Ewę w Parku Zdrojowym w Szczawnie – Zdroju.

Był również czas na spróbowanie pysznych wypieków, ale przede wszystkim na spotkania ze znajomymi i nieznajomymi i na rozmowy. Organizatorzy spotkania zadbali też o dodatkowe atrakcje. Perłowe Dni Seniora w Szczawnie Zdroju to inicjatywa stanowiąca doskonałą okazję do pokazania wielkiego potencjału społecznego osób starszych oraz ich istotnej roli w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Jak co roku, nad przebiegiem święta seniorów w Szczawnie Zdroju czuwał Burmistrz Marek Fedoruk, Fundacja Wspierania Seniorów MELA im. Melanii Dobiegi oraz Stowarzyszenie Ogród Sztuki.

Perłowe Dni Seniora zakończyły się koncertem znanych muzyków. Był to czas wyjątkowy, czas w którym można było odprężyć się w towarzystwie pogodnych ludzi, którzy potrafią znaleźć szczyptę radości w każdej sytuacji. Do zobaczenia w przyszłym roku, tym razem jednak będą to …...........Dni Seniora w Szczawnie -Zdroju. Jak myślicie, jakie to będą dni?

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group