Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 1756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pięć miesięcy później… ale wreszcie remont się zakończy

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 6:42
Aktualizacja: 6:43
Autor: PAW
Wałbrzych: Pięć miesięcy później… ale wreszcie remont się zakończy
Fot. PAW
Pierwotnie planowano, że remont drogi przy ulicy Andersa zakończy się w grudniu ubiegłego roku. Prace powoli zmierzają ku końcowi i wygląda na to, że w tym przypadku remont zakończy się z pięciomiesięcznym opóźnieniem.

Droga przy ulicy Andersa w Wałbrzychu oraz przy ulicy Solickiej w Szczawnie-Zdroju nie cieszyła się dobrą renomą.

- Stan tej drogi wymagał naprawy już kilka lat temu – mówi Józef Wier, mieszkaniec dzielnicy Biały Kamień. – Zawsze tylko łatano tę drogę. Teraz wreszcie zrobiono gruntowny remont.

Całkowity remont ma kosztować około 3 milionów zł. Planowane roboty nie zakończyły się zgodnie z planem przede wszystkim z powodu srogiej zimy. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która jest zarządcą tej drogi, powoli jednak może rozliczać remont. Wprawdzie przez kilka miesięcy, zwłaszcza tych zimowych, kierowcy narzekali na to, że muszą poruszać się jednym pasem ruchu, a objazd został zrobiony ulicą Przyjaciół Żołnierza, ale wreszcie teraz wszystko zmierza ku końcowi, tzn. w dobrym kierunku.

- Ja widzę ten remont z dwóch stron. Dobrze, że go w końcu zrobiono, ale z drugiej strony, ulica Przyjaciół Żołnierza, która była w całkiem dobrym stanie, teraz wygląda fatalnie – uważa Wojciech Golus.

Na długotrwały remont narzekają również okoliczni handlowcy. Przez to, że droga była częściowo zamknięta i cały czas w tym rejonie prowadzone są prace, handlowcy stracili bardzo dużo pieniędzy.

- Moim zdaniem obroty w tym okresie spadły w moim sklepie o około 30 procent – ocenia sytuację jedna z właścicielek sklepu przy ul. Andersa.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group