Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 1980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pięciu rowerzystów z promilami na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Piątek, 9 czerwca 2017, 15:44
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
5 nietrzeźwych rowerzystów to efekt wczorajszych działań przeprowadzonych przez wałbrzyskich policjantów. Mężczyźni w wieku od 21 do 61 lat po zbadaniu na zawartość alkoholu mieli od 0,5 – 2 promili. Rekordzistą okazał się 61–letni mieszkaniec Wałbrzycha, który z wynikiem blisko 2 promili został zatrzymany jadąc ulicą Dunikowskiego.

Wczoraj na drogach powiatu wałbrzyskiego policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni w wieku od 21 do 61 lat po zbadaniu na zawartość alkoholu mieli od 0,5 - 2 promili. Rekordzistą okazał się 61-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który z wynikiem blisko 2 promili został zatrzymany jadąc ulicą Dunikowskiego.

Cyklicznie prowadzone przez wałbrzyską policję akcje „TRZEŹWOŚĆ” mają na celu zmianę świadomości obywateli i uzmysłowienie im, że po spożyciu alkoholu, również kierowanie rowerem jest zabronione. Sankcją za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, wynikającą z art. 87 ust. 1a kodeksu wykroczeń, jest kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych oraz areszt do 30 dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group