Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3389
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój/Stare Bogaczowice: Piękne jubileusze

Środa, 11 sierpnia 2021, 13:28
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój/Stare Bogaczowice: Piękne jubileusze
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Piękny jubileusz 50 i 60–lecia pożycia małżeńskiego, obchodziło 9 par małżeńskich z terenu gmin Szczawno–Zdrój i Stare Bogaczowice.

Z tej okazji wręczone zostały „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” - przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość zorganizowaną w Teatrze Zdrojowym przygotował miejscowy Urząd Stanu Cywilnego obsługujący dwie gminy Szczawno - Zdrój i Stare Bogaczowice. Uroczystość wręczenia medali przygotowana została z ponad rocznym opóźnieniem, spowodowanym pandemią i związanymi z nią obostrzeniami w organizacji takich wydarzeń. Pamiętną chwilę, gdy małżonkowie zawierali swoje związki przypomniał im, na początku uroczystości, „Marsz weselny Mendelsona”, a po nim miał miejsce, dedykowany jubilatom, przepiękny okolicznościowy koncert „Futyma Quintet”, który zaprezentował utwory z polskiego i światowego repertuaru muzyki rozrywkowej.

Diamentowi i złoci jubilaci swoje medale za „Długoletnie pożycie małżeńskie”, które dodajmy można otrzymać od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tylko raz w życiu, odebrali w obecności najbliższych osób z rodziny. Zaszczyt przekazania takich wyróżnień miał Burmistrz Szczawna- Zdroju Marek Fedoruk oraz Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech. Do składanych życzeń przyłączyli się uczestniczący w uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Adam Motyka oraz Radna Powiatu Wałbrzyskiego Ramona Bukowska. Uroczystość prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grażyna Farmas.
Na zakończenie jubilaci odbierali mnóstwo życzeń, które w imieniu mieszkańców obu gmin, przekazywali przedstawiciele władz samorządowych. Była symboliczna lampka szampana i wspólne pamiątkowe zdjęcie świętujących par.

Twoja reakcja na artykuł?

42
88%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
2
4%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group