Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pies przywiązany do drzewa

Piątek, 10 maja 2013, 14:58
Autor: red
Wałbrzych: Pies przywiązany do drzewa
Fot. PAW
Na pewną śmierć skazany byłby pies porzucony i przywiązany do drzewa w lesie przez swojego nieodpowiedzialnego właściciela, gdyby nie reakcja nastolatków i funkcjonariuszy straży miejskiej.

W piątek 3 maja, dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na terenie leśnym przy ulicy Giserskiej w Wałbrzychu, do drzewa jest przywiązany pies. Zgłoszenia dokonała nastolatka, mieszkanka ul. Giserskiej, która wraz ze swoimi koleżankami wybrała się na spacer. Jak twierdziła nastolatka, dziewczęta w trakcie spaceru usłyszały głośne szczekanie i wycie psa. Zaciekawione udały się w kierunku skąd dobiegał hałas i po pewnym czasie odnalazły psa, który na krótkiej smyczy był przywiązany do drzewa. Natychmiast powiadomiły dyżurnego straży miejskiej, który na miejsce skierował patrol interwencyjny.

Funkcjonariusze SM na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Jest to niestety kolejny przykład braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za losy drugiej żywej istoty. Pies był uwiązany na krótkiej 40 centymetrowej smyczy do drzewa w głębi lasu, w odległości ponad 100 metrów od drogi. Zwierzę zostało przewiezione do Komendy Straży Miejskiej w Wałbrzychu, skąd odebrali je pracownicy wałbrzyskiego Schroniska dla Zwierząt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group