Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piłka nożna dla 4–5 latków z Football Academy

Środa, 12 lutego 2014, 15:25
Autor: PAW
Wałbrzych: Piłka nożna dla 4–5 latków z Football Academy
Fot. organizatorzy
Twoje dziecko uwielbia ruch i świetną zabawę, a do tego chce poznać piłkę nożną od podstaw? Przyprowadź go na jeden z dwóch darmowych treningów do Football Academy Wałbrzych – szkółki piłkarskiej, która zaczyna szkolenie już od 4 roku życia!

Choć futbol dziecięcy to dziedzina, która u nas rozwija się dość dynamicznie, większość oferowanych możliwości kierowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Tymczasem pierwsze kroki z piłką nożną mogą, a nawet powinny stawiać dzieci już w wieku 4-5 lat i młodsze. Dlaczego?
– Maluchy w tym wieku mają niespożytą energię i ogromną chęć do zabawy. I choć są w ciągłym ruchu, to - właściwie stymulowane - także bardzo szybko się uczą. Odpowiednio przygotowany trening w formie aktywnej zabawy wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, a zajęcia w grupie dodatkowo wspierają jego rozwój społeczny – tłumaczy Paweł Piechocki – trener najmłodszej grupy w Football Academy.

Ponadto, jak twierdzą specjaliści, to także najlepszy wiek, by sprawdzić predyspozycje dziecka i zacząć rozwijać jego potencjalny talent piłkarski.
- Naszym podopiecznym proponujemy treningi przez zabawę oraz edukację przez sport. Do trenowania podchodzimy z pasją i pomysłowością, bo zadowolenie dzieci jest dla nas najważniejsze. Tematyczne treningi piłkarskie to u nas norma, a każdy z nich to bajka z odpowiednio ułożoną fabułą rozwijającą dziecięcą wyobraźnię. Dzieci uwielbiają wcielać się w różne postacie z bajek i dzięki temu łatwiej i chętniej wykonują ćwiczenia z piłką – opowiada Paweł Piechocki.

Aby spróbować i dać dziecku okazję aby poznało piłkę nożną jako formę aktywnego spędzania wolnego czasu i świetną zabawę, a przy okazji poczuło pasję do futbolu należy przyprowadzić na jeden z dwóch darmowych treningów!
- Najmłodszy adept futbolu w FA Wałbrzych trenuje od lipca i ma zaledwie 3 latka i 8 miesięcy. Radzi sobie doskonale – podpowiada Paweł Piechocki.

Treningi odbywają się w poniedziałki o godz. 17:00 oraz w środy o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej na ul. Ogrodowej 5a (za Urzędem Pracy).

Zapisać swoje dziecko można także telefonicznie pod nr 662049642 lub mailowo: walbrzych@footballacademy.pl

www.footballacademy.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group