Piłkarska klasa A: Na szczycie tabeli bez zmian

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 24 listopada 2014, 11:38
Aktualizacja: 11:39
Za nami mecze pierwszej serii rundy rewanżowej. Czołowe ekipy wygrały swoje spotkania.

Lider z Dziećmorowic nie miał większych problemów, by ograć 5-2 Jokera Jaczków. Nie zawiódł również Orzeł Mieroszów, który wygrał 5-0 z Zielonymi Mrowiny. Trochę pomęczyć musieli się za to piłkarze Gromu Witków, którym spory opór postawił MKS Szczawno Zdrój. Coraz trudniejsza robi się sytuacja Czarnych Wałbrzych. Tym razem podopieczni Marka Żamojcina ulegli KS-owi Walim aż 1-6. Z rozgrywek wycofali się piłkarze Gwarka Wałbrzych i mecze z ich udziałem będą weryfikowane jako walkowery.

~kibic ekspert 24-11-2014 14:00
Sudety nie mialy problemu wiekszego?chyba inny mecz ogladał pan redaktor bo dopoki Jokerowi starczylo sił to mecz byl bardzo wyrownany!do przerwy bylo 1:2 dla jokera a moglo byc nawet 1:4!a przy wyniku 3:2 sedzia nie odgwizdal ewidentnego karnego dla gosci!wynik nie oddaje na pewno tego co dzialo sie w tym ciekawym meczu.pozdrawiam i zycze powodzenia Sudetom w wywalczeniu awansu bo kiedy jak nie w tym sezonie.
~Jakubek1993 24-11-2014 14:18
Racja pierwsza połowa była dla Sudetów ciężka po mimo tego że jednak przeważaliśmy ale nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji.Druga połowa to ostry atak i odrabianie strat. Wracając do karnego to sędzia powinien go podyktować za równo dla Sudetów jak i Jokera.Czyli można powiedzieć że był konsekwentny :) Cieszę się że wygrały Sudety mimo tego że po pierwszej połowie mało na to wskazywało.
~KSCzarni 24-11-2014 16:41
Zanim zjedzie się sfora hejterów wieszczących spadek Czarnych do B-klasy profilaktycznie nadmienię tylko, że nad miejscem spadkowym mamy obecnie 10 pkt przewagi, zaś ostatnie słabsze wyniki spowodowane są głównie plagą kontuzji (6 podstawowych zawodników się leczy + 1 choroba + doszedł kolejny uraz po meczu z Walimiem). Osoby, które uważają, że bez ANI JEDNEGO podstawowego obrońcy i bez napastnika i składem który w jakiejś połowie składa się z zawodników, którzy w normalnych warunkach nie mieliby szans na więcej niż 30 minut minut gry powinniśmy osiągać dużo lepsze wyniki chyba należą do zbytnich optymistów. Na wiosnę na pewno będzie dużo lepiej. Pozdrawiam wszystkich sympatyków wałbrzyskiego lokalnego futbolu.
~prawda 24-11-2014 19:36
jokerek wygrał dwa mecze i już na forach szaleje ://///////
~jac 24-11-2014 19:59
klaczyna zacznij kupować!golonka w promocji jest!!!
~kibic_większy_ekspert 26-11-2014 8:36
Pisanie, że gdyby joker wykorzystał swoje sytuacje to byłoby 1-4 to głupota, Sudety też miały okazje w pierwszej połowie, które nie zostały wykorzystane. W drugiej połowie zawodnicy Jokera opadli z sił i było po meczu.
~gfgf 26-11-2014 9:05
rozwiazac czarnych szkoda czasu.to tylko profanacja tej druzyny.czarni to kiedys byli jak grali solidni zawodnicy 4 ligowi ZAMOJCIN,CICHON,MATUSZAK,BABCIA,KWIATEK, GALEZA.pozdrowienia dla tych panow.z wielka przyjemnoscia chodzilem na 4 lige was ogladac.
~ 26-11-2014 15:44
joker mocny tylko po wygranych hehe, jak wygrywali to na stronie artykuł sie pojawiał na pół strony, a jak przegrywają to ani słówka o meczu hehe
~KSCzarni 26-11-2014 19:17
Były pieniądze - byli zawodnicy, nie ma pieniędzy - nie ma zawodników. Proste. Zawodnicy na poziomie IV. ligi może i są w Wałbrzychu, ale wybierają grę w okolicznych klubach z Walimia, Mieroszowa, Jaczkowa, Szczawna i innych, gdzie dostaną premie za wygrany mecz, a w niektórych wypadkach nawet wejściówki. I to się tyczy nawet graczy związanych przez wiele lat z Czarnymi - kilka takich nazwisk by się znalazło, a wtajemniczeni wiedzą, kogo mam na myśli (zresztą zarząd wielokrotnie namawiał ich do powrotu, bezskutecznie). Niestety, ale czasy się zmieniają i żeby w siódmej (teoretycznie amatorskiej) lidze zbudować solidny zespół, ciężko aby obyło się bez pieniędzy przeznaczonych dla piłkarzy. A Czarni? Tu nie ma pieniędzy na remont własnego stadionu, a co dopiero o jakichś premiach ma być mowa
~KSCzarni 26-11-2014 19:32
Miło jest powrócić myślami do lat 90. albo chociażby do rządów w Wamagu p. Hołdy, gdy kasy było mnóstwo, a klub miał walczyć o awans do IV. ligi, ale niestety obecnie realia są inne i trzeba z tym żyć. WAMAG umywa ręce od kilku już lat, a firmy wałbrzyskie ciężko jest przekonać do wspierania sportu, więc radzimy sobie na tyle, na ile to jest możliwe. Cudów na pewno nie ma co oczekiwać, ale na pewno nie powinno mieć też miejsca załamywanie rąk. Akurat wspomniany Marek Żamojcin jest obecnie trenerem zespołu i członkiem zarządu i nie skupia się on na wspominaniu IV. ligowej przeszłości i narzekaniu, że jest źle, tylko na pracy nad tym, żeby było lepiej. Narzekać jest łatwo, ale ile osób pomogło nam działaczom w ostatnich latach zamiast krytykować? No właśnie.
~KSCzarni 26-11-2014 19:44
Na koniec-rozwiązania klubu nie ma w planach. Każdy klub przeżywa kryzys (Górnik kiedyś wylądował w A-klasie), ale nie znaczy to, że trzeba to rzucić w diabły, a przeciwnie - wzmóc wysiłki, żeby było lepiej. I tak będziemy czynić i jak ktoś pisze, że jesteśmy beznadziejni czy powinniśmy spaść do B-klasy, to to nas tylko mobilizuje i daje pozytywnego kopa w d..., żeby pokazać wszystkim, że się mylą. Trochę cierpliwości, a wkrótce nadejdą tłuste lata. Oczywiście zapraszam wszystkich do współpracy. Zawsze można podzielić się swoimi pomysłami na poprawę sytuacji i/lub zaoferować pomoc. Mail do klubu: ksczarniwalbrzych@interia.pl Każda pomoc jest wskazana-działaczy w klubie jest mało i mimo tego, że poświęcamy swoje życie zawodowe/osobiste na rzecz klub, czasem brakuje czasu. Pozdrawiam.
~do KSCZARNI 26-11-2014 21:57
Napisz kolego sympatyczny który w naszym klubie z Jaczkowa, który grał w 4 lidze dostaje jakiekolwiek pieniądze??? Bo ja grający w tym klubie nic o tym nie wiem. I dla twojego informacji abyś na przyszłość nie pisał pierdół nikt grający w tej drużynie nie dostaje nawet złotówki. Pieprzyć głupoty w komentarzach można zawsze i wszędzie ale za te śmieci, które tu piszesz nazwę Ciebie IDIOTĄ, który nie wie, a pisze. Zajmij się graniem, a nie komentarzami!!!
~ 26-11-2014 23:43
brawo Sudety awansik jest wasz. tylko żeby po awansie skład cały został a w okręgówce na pewno nie spadniecie bo jak poodchodzi od was paru typa to znowu bedziecie w klasie A :D
~od Czarnych 27-11-2014 10:21
Panowie damy rade zimę przetrenujemy i napewno będzie lepiej pozdro
~KSCzarni 27-11-2014 11:27
Gwoli ścisłości: nie miałem na myśli żadnego konkretnego zawodnika - w odpowiedzi na post użytkownika, który narzekał o ile dobrze zrozumiałem, że w naszym klubie nie ma zawodników na poziomie IV. ligowym (moim zdaniem na pewno jeden co najmniej jest) odpowiedziałem, że jest paru takich zawodników z Wałbrzycha (takich, którzy daliby sobie radę w IV. lidze, nie takich grających kiedyś w IV. lidze), ale grających w ościennych klubach z powodów głównie finansowych. Może te powody są w sporadycznych wypadkach inne (nie wnikam jakie i podkreślam - nie krytykuję nikogo, kto nie gra u nas) - jeżeli napisałem nieprawdę w przypadku Jokera, przepraszam. Pozdrawiam
~KSCzarni 27-11-2014 11:40
Koryguję, żeby nie było potem jakichś głosów niezadowolenia: "Zawodnicy na poziomie IV. ligi może i są w Wałbrzychu, ale wybierają grę w okolicznych klubach, gdzie dostaną premie za wygrany mecz, a w niektórych wypadkach nawet wejściówki."
~valero 27-11-2014 16:29
wierzcie mi dla sudetów jeszcze daleka droga do awansu, wiosna zawsze jest dużo cięższa no i dochodzą " niespodziewane wyniki" tak że może ich ktoś wysterować
~gfgf 27-11-2014 17:30
ten koles co sie tak rozpisal to nie ma pojecia wogole.a komentarzy nie moze usunac tu na walbrzyszku bo to nie jego strona,a napiszcie cos na jego stronie negatywnego to odrazu usuwa.smieszny on jest. niech popatrzy na to wszystko troche z dystansem.a nie wczuwa sie jak ksiadz podczas kazania.
~od Czarnych. 27-11-2014 18:52
Myślę że znalazło by się conajmniej kilka lub więcej zawodników z aspiracjami na 4 ligę. I myślę że po przerwie na wiosnę po przygotowaniu będzie napewno lepiej i odbijemy się od dołu tabeli. Czarni najstarszy klub w Wałbrzychu bez pieniędzy itp dadzą radę z zawodnikami i całym sztabem zresztą z roku na rok są takie problemy i dajemy rade. Pozdrawiam