Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piłkarski Górnik może liczyć na pomoc samorządu

Środa, 1 marca 2017, 9:31
Aktualizacja: Czwartek, 2 marca 2017, 7:48
Autor: PAW
Wałbrzych: Piłkarski Górnik może liczyć na pomoc samorządu
Fot. red
Niedawno informowaliśmy o tym, że po wielu miesiącach oczekiwań, piłkarski Górnik Wałbrzych ma wreszcie nowego prezesa i zarząd. Do sytuacji w klubie odniósł się prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Po kilkuletniej przerwie prezesem klubu został ponownie Czesław Grzesiak. Oprócz niego w składa nowego zarządu weszli: Piotr Michalak, Krzysztof Michalak, Marcin Korba oraz Grzegorz Michalak. Celem nowego zarządu jest postawienie drużyny na nogi, wyjście z zadłużenia i utrzymanie drużyny seniorów na szczeblu III ligi.

Przypomnijmy, że po poprzednim sezonie, kiedy Górnik przegrał walkę o awans do II ligi w barażach z Polonią Warszawa, prezes Tomasz Jakacki podał się do dymisji, a wkrótce okazało się, że klub boryka się z poważnymi problemami finansowymi i jego dług sięga miliona złotych. Odbyło się kilka spotkań osób zaangażowanych w ratowanie piłkarskiego Górnika, radnych miejskich, ale nie było chętnego, który zechciałby zająć stanowisko prezesa i spróbować wyciągnąć zasłużony klub z dołka.
- Trzymam kciuki za nowy zarząd, by powiodło mu się ratowanie klubu – mówi prezydent. - Potrzebny jest proces restrukturyzacji. Jest spore zadłużenie, ale podpisano w sądzie porozumienie restrukturyzacyjne. Liczę, że ten zarząd poradzi sobie z tą trudną sytuacją i będzie zarządzał klubem lepiej niż poprzednicy. Nie zamierzamy zwiększać dotacji dla klubu, ale zapewniam, że nadal będziemy go wspierać i finansować, choćby poprzez pieniądze na szkolenie młodzieży.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group