Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6540
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pionierski program Teatru Dramatycznego poświęcony teatrowi tańca i edukacji tanecznej

Sobota, 10 września 2016, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Pionierski program Teatru Dramatycznego poświęcony teatrowi tańca i edukacji tanecznej
Fot. red
Poruszyciele#Wałbrzych to interdyscyplinarny program edukacji tanecznej skierowany do wałbrzyskiej młodzieży, który poprzez kompleksowe działania pedagogiczno–taneczne, zakłada szeroką interakcję społeczną.

Podczas różnorodnych warsztatów ruchowych i wykładów o tańcu chcemy "poruszyć" młodzież z ośrodków szkolno- wychowawczych, uczniów szkół, seniorów i dzieci we wspólnej przestrzeni Wałbrzycha. Miasto stanie się dla wszystkich zarówno sceną tańca, jak i miejscem lokalnej integracji.

Nasz projekt po raz pierwszy stwarza platformę spotkania wałbrzyskich nauczycieli tańca (Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych, Szkoły Tańca Cordex i „Dawki Energii”), choreografów związanych z produkcjami Teatru oraz gościnnych pedagogów z innych miast Polski. Proponujemy też warsztat fotograficzny, który pozwoli zatrzymać ruch w aparacie telefonu komórkowego. Z kolei cykl wykładów o historii tańca i o współczesnych praktykach choreograficznych wpisze taniec i oglądanie tańca w szerszy kontekst społeczny i polityczny. Ponadto uczestnicy projektu obejrzą kilka spektakli tanecznych w Wałbrzychu i Wrocławiu.

Dzięki projektowi uczestnicy nie tylko wezmą udział w niepowtarzalnym na tę skalę wydarzeniu edukacyjno-tanecznym, ale także będą mogli poczuć się częścią społeczności tańca, przyjrzeć swojemu ciału jako narzędziu komunikacji, lepiej poznać siebie i kolegów. Program ma integrować, uczyć, bawić i dawać narzędzia do rozumienia i krytyki spektakli tanecznych, teatralnych czy wystaw sztuki współczesnej.

Hasłem przewodnim projektu jest ciało, traktowane jednak bardzo szeroko: tańczące ciało ludzkie, ciało kolektywne, ciało jako instrument muzyczny, ciało miejskie, ciało z kartonu i plastiku, ciało realne i to z Internetu. Nasze działania zakończymy wydarzeniem, na które zapraszamy wszystkich wałbrzyszan: 21 października w Teatrze powstanie coś pomiędzy instalacją choreograficzną, swobodną dyskusją i imprezą.

Dorota Kowalkowska, Paweł Sakowicz

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2016.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group