Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piosenki Stachury i nie tylko

Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 7:16
Aktualizacja: 9:27
Autor: red
Wałbrzych: Piosenki Stachury i nie tylko
Fot. organizatorzy
13 stycznia zapraszamy do Apropos na Wieczór z Piosenką Poetycką, podczas którego wystąpi Jazzus Band – Michał Żuczkowski (śpiew, gitara) i Tomasz Klukojć (sax). Usłyszymy piosenki do słów Edwarda Stachury, Bolesława Leśmiana, Stanisława Grochowiaka i Rafała Wojaczka, a także
kompozycje własne Michała Żuczkowskiego.

Klub Apropos - 13.01, g. 20.00 - Wieczór z piosenką poetycką: JAZZUS BAND "Stachura i inni".

MICHAŁ ŻUCZKOWSKI o sobie i swoich projektach:

W 2003 roku założyłem wraz z przyjaciółmi zespół Pudełko Zapałek o dość specyficznym składzie. Dwie gitary, harmonijka, trąbka, saksofon tenorowy i altowy.
Od momentu powstania zespołu jeździliśmy z pewnymi sukcesami na przeglądy i festiwale z kręgu tzw. poezji śpiewanej i piosenki autorskiej.

Ponadto graliśmy i gramy koncerty w wielu miejscach. Z najświeższych doświadczeń możemy wymienić np. występ na żywo w audycji Leszka Kopcia „Muzyczna Cyganeria” w Radiu Wrocław 07. 12. 2016.

Skład zespołu oraz repertuar wielokrotnie się zmieniał. Na początku tworzyliśmy muzykę do tekstów takich poetów, jak: Stanisław Grochowiak, Rafał Wojaczek, Mieczysław Jastrun, Edward Stachura, Andrzej Bursa, Bolesław Leśmian, Kazimierz Wierzyński i innych.

W tej chwili koncertujemy w duecie z saksofonistą Tomaszem Klukojciem, który towarzyszy mi dzielnie od początku twórczości, mając na nią wielki wpływ. Piszę autorskie teksty i muzykę, prowadzę również współpracę z polskim poetą zamieszkałym w Paryżu Adamem Tadeuszem Bąkowskim. Czasami występuję z zespołem pod nazwą Jazzus Band. Nasza twórczość to przede wszystkim słowo przyodziane w muzykę.

Bilety: 15 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group