Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1818
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piotr Wojtasik Quartet wystąpi w klubie A’ Propos – BILETY DLA CZYTELNIKÓW

Wtorek, 5 października 2010, 13:37
Aktualizacja: Sobota, 16 października 2010, 20:20
Autor: red
Wałbrzych: Piotr Wojtasik Quartet wystąpi w klubie A’ Propos – BILETY DLA CZYTELNIKÓW
Fot. organizatorzy
W sobotę 16 października w klubie A’ Propos zaprezentuje się Piotr Wojtasik Quartet. Mamy podwójną wejściówkę na to wydarzenie muzyczne.

Koncert odbędzie się w sobotę 16 października o godzinie 20.00.

Mamy podwójną wejściówkę na koncert. Należy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: Czy Piotr Wojtasik gra na trąbce?

Odpowiedzi na to pytanie należy wysyłać na numer 7116 w treści smsa wpisując: PT.KONW:PW.TAK lub PT.KONW:PW.NIE

Na odpowiedzi czekamy do piątku 15 października do godziny 18.00. Ze zwycięzcą skontaktujemy się telefonicznie.

Cena smsa 1 zł + VAT (1,22 zł).

Lider tego projektu, to jeden z najwybitniejszych trębaczy w Polsce, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, wielokrotny laureat ankiet magazynu Jazz Forum oraz nagród „Fryderyki”. Pierwsze nagrania fonograficzne „poczynił” z zespołem New Presentation, z którym zadebiutował również na festiwalu Jazz Jamboree w 1988 roku. W 1990 r. nagrał pierwszą, autorską płytę z udziałem J. „Ptaszyna” Wróblewskiego, W. Niedzieli, A. Cudzicha i E. Kulma. Została ona bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców i krytykę. Podobnie stało się z kolejną produkcją z trąbką solo na tle sekcji jazzowej i orkiestry „Lonely Town” – została ona „Albumem Roku” w ankiecie magazynu Jazz Forum. W 1996 r. do nagrania płyty „Quest” Piotr Wojtasik zaprosił sławy saksofonistę Billy’ego Harpera. Współpraca ta przerodziła się w przyjaźń obu muzyków, która owocuje wspólnymi koncertami aż do dziś. Wśród znakomitości światowego jazzu, z którymi współpracował Piotr Wojtasik znalazły się również takie nazwiska, jak D. Friedman, Ed Schuller, Garry Bartz, Louis Hades, David Friesenem, Mark Soskinem, Paul Immem, David Liebman, Ronnie Burrage, Clarence Seay.

16 października Piotr Wojtasik wystąpi w Klubie A' Propos w następującym składzie: na saksofonie zagra Adam Pierończyk, na kontrabasie włoski basista Francesco Angiuli, a na perkusji Wolfgang Reisinger.

Pierończyk jest w europie synonimem współczesnego podejścia do improwizacji jazzowej i jego obecność w zespole znacznie wpływa na ogólną estetykę brzmienia. Angiuli - jest (mieszkającą w Amsterdamie) młodą postacią na scenie europejskiego jazzu i z dużym impetem wchodzi w muzyczną mapę starego kontynentu w jego najcenniejszych w tym względzie zdobyczach. Perkusista Reisinger (Austria) to artysta o niezwykle kreatywnej osobowości muzycznej i od dawna ustalonej renomie (pięć lat w trio D.Liebmana, Vienna Art Orchestra).

Zespół odbywa swoją pierwszą trasę (Polska, Francja, Niemcy) i jednocześnie przygotowuje się do nagrania płyty.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group