Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piotr Wojtasik w A’ Propos – bilety rozlosowane

Sobota, 16 października 2010, 20:22
Aktualizacja: 20:22
Autor: red
Wałbrzych: Piotr Wojtasik w A’ Propos – bilety rozlosowane
Fot. organizatorzy
Dziś w klubie A’ Propos zaprezentuje się Piotr Wojtasik. Wyłoniliśmy zwycięzcę naszego konkursu, w którym nagrodą była podwójna wejściówka na ten koncert.

Wystarczyło wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało:
Czy Piotr Wojtasik gra na trąbce?

Prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Podwójną wejściówkę wygrała Dorota Wojtkiewicz. Gratulujemy.

Lider tego projektu, to jeden z najwybitniejszych trębaczy w Polsce, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, wielokrotny laureat ankiet magazynu Jazz Forum oraz nagród „Fryderyki”. Pierwsze nagrania fonograficzne „poczynił” z zespołem New Presentation, z którym zadebiutował również na festiwalu Jazz Jamboree w 1988 roku. W 1990 r. nagrał pierwszą, autorską płytę z udziałem J. „Ptaszyna” Wróblewskiego, W. Niedzieli, A. Cudzicha i E. Kulma. Została ona bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców i krytykę. Podobnie stało się z kolejną produkcją z trąbką solo na tle sekcji jazzowej i orkiestry „Lonely Town” – została ona „Albumem Roku” w ankiecie magazynu Jazz Forum. W 1996 r. do nagrania płyty „Quest” Piotr Wojtasik zaprosił sławy saksofonistę Billy’ego Harpera. Współpraca ta przerodziła się w przyjaźń obu muzyków, która owocuje wspólnymi koncertami aż do dziś. Wśród znakomitości światowego jazzu, z którymi współpracował Piotr Wojtasik znalazły się również takie nazwiska, jak D. Friedman, Ed Schuller, Garry Bartz, Louis Hades, David Friesenem, Mark Soskinem, Paul Immem, David Liebman, Ronnie Burrage, Clarence Seay.

16 października Piotr Wojtasik wystąpi w Klubie A' Propos w następującym składzie: na saksofonie zagra Adam Pierończyk, na kontrabasie włoski basista Francesco Angiuli, a na perkusji Wolfgang Reisinger.

Pierończyk jest w europie synonimem współczesnego podejścia do improwizacji jazzowej i jego obecność w zespole znacznie wpływa na ogólną estetykę brzmienia. Angiuli - jest (mieszkającą w Amsterdamie) młodą postacią na scenie europejskiego jazzu i z dużym impetem wchodzi w muzyczną mapę starego kontynentu w jego najcenniejszych w tym względzie zdobyczach. Perkusista Reisinger (Austria) to artysta o niezwykle kreatywnej osobowości muzycznej i od dawna ustalonej renomie (pięć lat w trio D.Liebmana, Vienna Art Orchestra).

Zespół odbywa swoją pierwszą trasę (Polska, Francja, Niemcy) i jednocześnie przygotowuje się do nagrania płyty.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group