Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2495
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Plac Magistracki w trakcie rekonstrukcji

Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 11:30
Aktualizacja: 23:03
Autor: PAW
Wałbrzych: Plac Magistracki w trakcie rekonstrukcji
Fot. Robert Bajek
Trwa przebudowa placu Magistrackiego.

Trwa jeszcze przebudowa placu Rycerskiego, gdzie powstanie ponad 100 miejsc parkingowych, a już ruszył II etap modernizacji Śródmieścia, a mianowicie przebudowa placu Magistrackiego.
- Ta modernizacja obejmuje nie tylko zmianę wizerunku placu Magistrackiego, ale wymianę sieci wodociągowej, gazowej, energetycznej – tłumaczy Roman Sszełemej,. – Za pół roku plac Magistracki będzie wyglądał zupełnie inaczej. To serce tego miasta i musimy zadbać o jego wygląd. Chcemy nawiązać do wyglądu placu Magistrackiego z lat 20. XX wieku.

Modernizacja placu Magistrackiego to efekt pracy wielu środowisk. Ma to być teren przyjazny dla mieszkańców, bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Remont spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Jednak nadal ma tu się odbywać ruch kołowy, ale w ograniczonym stopniu, ale na pewno nie będzie juz można parkować samochodów na placu Magistrackim.

Remont placu Rycerskiego i placu Magistrackiego pochłonie około 10 milionów złotych. Prace na placu Magistrackim zakończą się prawdopodobnie na początku czerwca. Kolejnym etapem modernizacji Śródmieścia będzie prawdopodobnie remont placu na Rozdrożu oraz sąsiadujących z nim uliczek.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group