Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2483
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plac Magistracki w trakcie rekonstrukcji

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 11:30
Aktualizacja: 23:03
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Trwa przebudowa placu Magistrackiego.

Trwa jeszcze przebudowa placu Rycerskiego, gdzie powstanie ponad 100 miejsc parkingowych, a już ruszył II etap modernizacji Śródmieścia, a mianowicie przebudowa placu Magistrackiego.
- Ta modernizacja obejmuje nie tylko zmianę wizerunku placu Magistrackiego, ale wymianę sieci wodociągowej, gazowej, energetycznej – tłumaczy Roman Sszełemej,. – Za pół roku plac Magistracki będzie wyglądał zupełnie inaczej. To serce tego miasta i musimy zadbać o jego wygląd. Chcemy nawiązać do wyglądu placu Magistrackiego z lat 20. XX wieku.

Modernizacja placu Magistrackiego to efekt pracy wielu środowisk. Ma to być teren przyjazny dla mieszkańców, bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Remont spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Jednak nadal ma tu się odbywać ruch kołowy, ale w ograniczonym stopniu, ale na pewno nie będzie juz można parkować samochodów na placu Magistrackim.

Remont placu Rycerskiego i placu Magistrackiego pochłonie około 10 milionów złotych. Prace na placu Magistrackim zakończą się prawdopodobnie na początku czerwca. Kolejnym etapem modernizacji Śródmieścia będzie prawdopodobnie remont placu na Rozdrożu oraz sąsiadujących z nim uliczek.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ormo 27-01-2014 14:22
To jest wreszcie gospodarz!!! Ma mój głos w wyborach, ale prośba niech zmobilizuje straż miejską do robienia porządku z parkujacymi byle jak i byle gdzie, np: ul.Kopernika, Drohobycka, Słowackiego itd. a nie ustawianie fotoradaru na Wańkowicza pod górę i chowanie się za "winklem"!!!!!
~Astral 27-01-2014 22:47
Przechodziłem tamtędy dziś, aż się nie chce wierzyć, że nasz Wałbrzych jest aż tak pozytywnie zmieniany :)
~Waldek K. 28-01-2014 15:18
Ta modernizacja tego Placu Magistrackiego , jest tak Wałbrzychowi potrzebna - JAK TIRÓWCE MAJTKI "
~Józek 29-01-2014 14:08
Panie Prezydencie, aby plac wyglądał jak przed wojną, musi tam stanąć pomnik Bismarcka, znanego przyjaciela Polski i Polaków
~Szełemej na premiera 29-01-2014 22:11
To jest wreszcie gospodarz!!! Ma mój głos w wyborach, ale prośba niech zmobilizuje straż miejską do robienia porządku z parkujacymi byle jak i byle gdzie, np: ul.Kopernika, Drohobycka, Słowackiego itd. a nie ustawianie fotoradaru na Wańkowicza pod górę i chowanie się za "winklem"!!!!! Przechodziłem tamtędy dziś, aż się nie chce wierzyć, że nasz Wałbrzych jest aż tak pozytywnie zmieniany :) Superrrrrrr Faktycznie wybawiciel -) tyle zrobił dla Wałbrzycha... nie wiem dlaczego moi znajomi musza wyjechać??? za praca za granice. Szełemej na Premiera.....k...skoro taki dobry jest 10 ml zł....super, a ja mieszkam w starej roz....się kamienicy której właścicielem jest Gmina Wałbrzych... ale cóż ważniejszy plac. Tak będę go podziwiał jego piękno aby później wrócić..... Widać klakierzy nie śpią..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group