Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4430
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Plany WOK–u

Piątek, 4 lutego 2022, 11:35
Aktualizacja: 11:56
Autor: red
Wałbrzych: Plany WOK–u
Fot. WOK Wałbrzych
WOK podsumowuje miniony rok i zdradza plany na 2022.
– W minionym roku nie mieliśmy chwili przerwy. Spotykaliśmy się z naszą publicznością, a jeżeli nie było to możliwe, w czasie lockdownu byliśmy w sieci. Cały czas pracownicy Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury pracowali także w punkcie szczepień w Starej Kopalni – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor ośrodka. W minionym roku udało się zorganizować kilka ciekawych projektów i wielotysięczny koncert. Dyrektor zdradza plany na ten rok.

Warsztaty, zajęcia stałe, popołudniowe spotkania dla najmłodszych, ale także koncerty czy złożone projekty, dzięki którym udało się pozyskać dla ośrodka ponad 130 tysięcy złotych, tak w wielkim skrócie można podsumować 2021 rok w WOK.

– W tym trudnym dla kultury czasie nie chcieliśmy zostawić mieszkańców Wałbrzycha, Aglomeracji Wałbrzyskiej samych. Kulturę oferowaliśmy bezpośrednio, gdy nie było to możliwe przenieśliśmy się do sieci. Nie odbyło się święto miasta, Dni Wałbrzycha, ale jesienią współorganizowaliśmy koncert Girl Power, była letnia akcja kina plenerowego Open Air i festiwal Brave Kids. Gościliśmy między innymi młodych artystów z Etiopii. Zorganizowaliśmy festyn w parku na Rusinowie. Bardzo prężnie działały obie galerie w WOK na terenie Starej Kopalni – wylicza Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W minionym roku udało się zorganizować finał konkursu „Wałbrzych ma Talent”, w którym wystąpili uczestnicy dwóch edycji zabawy. Ośrodek uczestniczył także w projekcie „Bardzo Młoda Kultura”. Na zaproszenie WOK specjaliści dyskutowali o tym, jak kusić kulturą. W ramach projektu zorganizowano warsztaty zielarskie, kulinarne, geologiczne czy muzykoterapeutyczne. Nowością był Punkt Adopcji Roślin, który otwarto w siedzibie ośrodka.

WOK to także Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, który gdy tylko było to możliwe prężnie działał i występował.

– Powróciliśmy z przytupem, takie było nasze założenie, gdy tylko było to możliwe. Zorganizowaliśmy z przytupem gościnny koncert w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju, ale również uruchomiliśmy wszystkie sekcje zespołu. To był dla nas również rok ciężkiej pracy nad płytą Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, która za chwilę się ukaże – mówi Buzarewicz.

Czego możemy się spodziewać w tym roku?

Wraz z początkiem roku wystartowały stałe propozycje w ramach Wałbrzyskiej Szkoły Talentów. W „Galerii Na Piętrze” i „Multimedialnej Galerii Obrazu” odbyły się już pierwsze wernisaże. Za nami 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kalendarz wydarzeń kulturalnych na kolejne miesiące także się zapełnia. Stand-up, koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, Kopalnia Folkloru, Dolnośląski Festiwal Ognia, to tylko wybrane propozycje, które w nim się pojawią.

– Za chwilę zaprosimy także na castingi do konkursu „Wałbrzych ma Talent”. Mam nadzieję, że odbędą się Dni Wałbrzycha, już pracujemy nad programem. Planujemy także trzeci Festiwal Kultury Romskiej, Hałdę Jazz czy Bluesowy Wałbrzych. Chciałbym, aby po okresie przerwy do Wałbrzycha wróciły spotkania z muzyką cerkiewną. Ruszają także przygotowania do koncertu „Tribute to Wojciech Młynarski”. Nasza oferta jest prezentowana na bieżąco na www.wok.walbrzych.pl – zachęca dyrektor Buzarewicz.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury będzie także szukał dodatkowych środków. Pierwsze projekty trafiły już do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeżeli uda się zdobyć dofinansowanie to WOK będzie czytał myśli wałbrzyszan i na ich podstawie powstanie wystawa. Złożony został także projekt na opracowanie dokumentacji związanej z reaktywacją kina na Piaskowej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
3
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group