Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4655
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Płonący Sobięcin

Piątek, 4 lutego 2011, 17:16
Aktualizacja: 17:17
Autor: red
Wałbrzych: Płonący Sobięcin
Fot. red
Do kilku podpaleń doszło dziś w dzielnicy Sobięcin.

Dyżurny PSP w Wałbrzychu odebrał kilka zgłoszeń od mieszkańców Sobięcina.

Do najgroźniejszego pożaru doszło przy ulicy 1 Maja 110. W tym przypadku sytuacja wyglądała dramatycznie. Strażacy musieli ewakuować z 1 piętra kobietę, która prosiła o pomoc. Wewnątrz znajdowały się jeszcze inne osoby, które straciły przytomność. Zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe. W tym mieszkaniu spaliły się meble oraz ściany lokalu.

Przy ulicy 1 Maja 153 podpalona została wersalka pozostawiona na klatce schodowej. Nikt nie ucierpiał, choć na miejscu zjawili się strażacy, funkcjonariusze policji oraz pogotowie ratunkowe.

Kolejny pożar miał miejsce przy ulicy 1 Maja 132. Tym razem żartowniś lub żartownisie podpalili śmieci znajdujące się wewnątrz budynku. Strażacy natychmiast interweniowali. W tym przypadku 10 mieszkańców opuściło swoje lokale na czas prowadzenia akcji gaśniczej. Kilkoro z nich uległo lekkiemu podtruciu i potrzebna była interwencja pogotowia ratunkowego.

W wyniku tych trzech pożarów do wałbrzyskiego szpitala zabranych zostało siedem osób. Większość z nich już została wypisana do domów, bowiem oprócz lekkiego podtrucia nie doznali oni innych obrażeń ciała. Najbardziej ucierpiała kobieta z budynku przy ulicy 1 Maja 110, która została poparzona.

Strażacy oraz policja na razie nie chcą zdradzać szczegółów, ale wszystko wskazuje na to, że seria pożarów przy ulicy 1 Maja to dzieło tego samego podpalacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group