Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4158
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Płonęło wysypisko

Środa, 9 września 2020, 13:27
Aktualizacja: Piątek, 11 września 2020, 8:02
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Płonęło wysypisko
Fot. OSP Boguszów/facebook
Wczoraj wieczorem strażacy otrzymali wezwanie do pożaru na ul. Głowackiego w Boguszowie–Gorcach. Na terenie dawnej otaczarni płonęło dzikie wysypisko opon. Pryzma była na tyle duża, że łuna ognia widoczna była z daleka.

Działania były utrudnione ze względu na brak dojazdu do miejsca zdarzenia i konieczne było rozwinięcie linii gaśniczej przez głębokie koryto strumienia. Na miejscu pracowały zastępy z Boguszowa i Wałbrzycha. Strażacy nie wykluczają, że mogło dojść do podpalenia.
– Nie można tego stwierdzić z całą pewnością i nie mamy na to jasnych dowodów, ale jest prowadzone postępowanie mające na celu wyjaśnienie, czy doszło do podpalenia – mówi Krzysztof Kumorek, pełniący obowiązki komisarza Boguszowa-Gorc.

Krzysztof Kumorek wydał w tej sprawie oświadczenie. Okazuje się, że samorząd w sprawie tego wysypiska interweniował już kilkukrotnie, bowiem teren, na którym znajduje się to wysypisko, nie jest przeznaczony do tego typu działalności. Samorząd zaapelował do mieszkańców, by alarmowali straż miejską, policję w sytuacjach, kiedy dochodzi do tworzenia się dzikich wysypisk odpadów.
– Kontakt z właścicielem jest bardzo utrudniony, ale mimo to po raz kolejny podejmiemy kroki, aby tę sytuację wyjaśnić i żeby się nie powtórzyła - mówi Krzysztof Kumorek. - Rozpoczęliśmy wizję lokalną i złożymy zawiadomienie do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
7
19%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
25
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group