Piątek, 12 czerwca
13°C Jelenia Góra
reklamy

Po muskuły do parku

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr.red. 1 min czytania

Kto lubi dbać o formę i ceni sobie ruch na świeżym powietrzu – koniecznie powinien zajrzeć do Parku Miejskiego w Świebodzicach. Kilka dni temu zmontowano tu urządzenia do treningu siłowego. Ogólnodostępne, bezpieczne rowery, dźwignie i inne sprzęty cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i starszych.

Siłownia pod chmurką znajduje się w pobliżu głównego wejścia do parku, obok placu zabaw. Jej zakup i montaż sfinansował samorząd. Koszt urządzeń to około 25 tys. złotych, ich montażem zajął się Zakład Gospodarki Komunalnej.

Zrewitalizowany Park Miejski w Świebodzicach staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do wypoczynku i rekreacji dla świebodziczan. Zaciszne alejki spacerowe i ławki sprzyjają odpoczynkowi, amfiteatr w trakcie sezonu letniego często rozbrzmiewa muzyką poważną, dzięki koncertom z cyklu "Muzyka w sercu miasta".

Dla najmłodszych przygotowano kolorowy plac zabaw, wysypany piaskiem, gdzie w lecie dzieci mogą się poczuć niemal jak na plaży. Przybyła niedawno siłownia jest doskonałym uzupełnieniem tego wyjątkowego miejsca.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka