Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3444
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podpatruje polskie miasteczka

Piątek, 9 czerwca 2023, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Podpatruje polskie miasteczka
Fot. WOK Wałbrzych
Urodzony w Wałbrzychu Jacek Rybitwa jest sympatykiem Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK oddział Ziemi Wałbrzyskiej i aktywnie uczestniczy w plenerach fotograficznych, wystawach czy szkoleniach, choć obecnie mieszka na Mazowszu. Fotografią zajmuje się od niedawna. 17 czerwca zaprasza na wernisaż swojej wystawy pod tytułem „Podpatrzone”.
– Jacek Rybitwa fotografią zajmuje się od niedawna, ale już dał się poznać jako wnikliwy ,dysponujący dobrym warsztatem fotograficznym obserwator życia codziennego – informują organizatorzy wystawy.

Autor zbliżającej się wystawy dużo podróżuje po Polsce z racji wykonywanego zawodu. W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji.

„Podpatrzone” to historia kilkugodzinnego podpatrywania życia polskich miasteczek. Nie ma w nich miejsc urokliwych, ale są ludzie, sytuacje oraz szczegóły niedostrzegane przez przeciętnego turystę.

– W swoich pracach autor skupia się na bliskości przestrzennej i emocjonalnej kierując się słowami Roberta Capy ,,jeśli twoje zdjęcia nie są wystarczająco dobre, nie jesteś wystarczająco blisko” – przyznają organizatorzy wystawy.

Na wernisaż zapraszamy 17 czerwca o godzinie 16.oo do Galerii Na Piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni.

Po wernisażu zapraszamy na Ogólnopolski Przegląd Diaporam i Fotografii Krajoznawczej.

Wystawa jest częścią organizowanego po raz drugi w Wałbrzychu Festiwalu Twórczej Wyobraźni. Festiwal rozpocznie się 16 czerwca i potrwa trzy dni. Poza wernisażami zaplanowano spotkania autorskie i koncerty. W Wałbrzychu pojawią się między innymi Jacek Bończyk, który jest także dyrektorem artystycznym festiwalu, Łukasz Orbitowski, Joanna Bator czy Artur Andrus.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group