Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4055
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowanie Majówki w Starej Kopalni

Środa, 8 maja 2019, 10:33
Autor: red
Wałbrzych: Podsumowanie Majówki w Starej Kopalni
Fot. użyczone
Tegoroczną Majówkę rozpoczęliśmy już pod koniec kwietnia – w poniedziałkowy wieczór 29 kwietnia w Klubie Montownia wystąpił Wojtasik Jazz Band w swoim najbardziej ekskluzywnym składzie. Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i mimo deszczowej aury przyciągnął sporą publiczność.

1 maja odbył się Rodzinny Dzień Europejski. O godzinie 12.00 na placu przed Sztygarówką został uroczyście odśpiewany Hymn Unii Europejskiej „Oda do radości” w obecności prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja. Do godziny 17.00 można było skorzystać z wielu atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Liczne warsztaty m.in. tworzenia czako, wypału Raku, koło garncarskie czy tworzenia portretu w trzech krokach oraz dmuchańce, wata cukrowa i popcorn bez limitu czy śmieszne zdjęcia w fotobudce. Dodatkowo odbywały się warsztaty z robotyki organizowane przed Kidstech, a na scenie animatorki zapraszały dzieci do wspólnej zabawy i konkursów z super nagrodami. Nie zabrakło również smacznych posiłków, które serwowały foodtrucki. O 15.00 tradycyjnie miał miejsce „WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej” czyli występ taneczny promujący dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu.

Nocne zwiedzanie zakończone tradycyjną biesiadą górniczą to nowa opcja w naszej majówkowej ofercie, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zeszli do podziemi wyposażeni w specjalny sprzęt, aby pod czujnym okiem przewodników-górników wykonywać górnicze prace. Następnie odbyła się biesiada górnicza wraz z poczęstunkiem i muzyką na żywo ,podczas której przewodnicy przedstawiali tradycje górnicze obowiązujące podczas biesiad, jak również śpiewano górnicze piosenki.

4 maja to czas na Moc Maszyn. Tradycyjnie można było obejrzeć pojazdy specjalistyczne, auta zabytkowe, Mercedesy i motocykle. W tym roku pojawiły się też nowe atrakcje czyli tor carrera przeznaczony dla sześciu zawodników, trzy stacje symulatora wyścigowego oraz zmiana koła na czas. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce, animacje oraz różnorodne warsztaty, a także gra w maszynowni. Na zakończenie dnia
w Klubie Montownia wystąpił zespół Linia Nocna, który swoją muzyką wprowadził publiczność w luźny, majowy klimat.

Podczas majówki dużym powodzeniem cieszyła się także trasa zwiedzania – chętnych do zwiedzania Starej Kopalni turystów nie brakowało, a wyjścia z przewodnikami odbywały się co 20-30 minut.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
40%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group