Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowanie wałbrzyskiego półmaratonu

Wtorek, 9 września 2014, 16:34
Aktualizacja: 16:45
Autor: red.
Wałbrzych: Podsumowanie wałbrzyskiego półmaratonu
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w sali konferencyjnej wałbrzyskiego Aqua–Zdroju odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczny, 15. Toyota Półmaraton Wałbrzych, który odbył się 24 sierpnia. Podsumowania dokonał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i Dyrektor Aqua–Zdroju Mariusz Gawlik.

- Myślę, że to była bardzo dobra impreza. Kolejna edycja półmaratonu okazała się być jeszcze lepsza od poprzedniej. To jest największa impreza sportowa w Wałbrzychu. I co więcej ma wszelkie dane ku temu, żeby się rozwijać. Idziemy w dobrym kierunku. Jest świetny odzew wśród uczestników, a później jeszcze bardzo dobre opinie. Moim zdaniem to bardzo duży sukces organizacyjny, wizerunkowy, sportowy. Chcemy kontynuować ten półmaraton w tej lokalizacji i w tej formule - powiedział prezydent Roman Szełemej.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania, czyli osoby i przedstawiciele instytucji, które przyczyniły się do sukcesu biegu, podkreślali, że na szczególne uznanie zasługuje bardzo dobre przygotowanie zarówno samej trasy jak i całej imprezy. Tego typu pochlebne opinie wyrażane też były na forach i portalach biegowych w całej Polsce przez uczestników wałbrzyskiego półmaratonu. Co ważne - wszystkie etapy przygotowań przeprowadzane były lokalnie, bez udziału firm zewnętrznych. Ten cieszący się coraz większym zainteresowaniem półmaraton jest znakomitą wizytówką nowego Wałbrzycha, przyczynia się do zmiany jego postrzegania i wizerunku, sprzyja również promocji miasta. Jedynym elementem, który wymaga uwagi, była mała liczba kibiców na trasie biegu. Jednak nie jest to wyłącznie lokalny problem, ale zjawisko ogólnopolskie.

- Impreza okazała się sukcesem. W ciągu dwóch lat udało nam się podwoić ilość uczestników. W 13. Toyota Półmaratonie startowało 760 zawodników, natomiast teraz mieliśmy 1500 startujących. Przekroczyliśmy barierę 1000 uczestników samego półmaratonu. Istotne jest też to, że sprawdziła się formuła "Biegu po zdrowie". Bardzo duża grupa osób startowała w roku ubiegłym w biegu na 7 kilometrów, natomiast w tym roku już byli uczestnikami półmaratonu. To pokazuje, że ta formuła promocji biegania, zachęcania do biegania sprawdza się i udaje nam się oprócz promocji naszego miasta, promocji zewnętrznej, promować samo bieganie i aktywność fizyczną - powiedział Mariusz Gawlik.

W 15. Toyota Półmaraton Wałbrzych udział wzięło ponad 1500 biegaczy na dwóch dystansach, z czego przeszło 1000 uczestników spoza Wałbrzycha. Na podium na dystansie 21 kilometrów tak jak przed rokiem znalazło się dwóch Kenijczyków: zwyciężył Francis Lagat, który uzyskał czas 1:04:51, będący rekordem trasy, a na drugim miejscu znalazł się pochodzący z Ukrainy Bogdan Semenowycz, który uzyskał czas 1:07:13, a na miejscu trzecim Kenijczyk John Mutai z czasem 1:07:54. Najlepszy Polak - Łukasz Kondratowicz z Kamiennej Góry - zajął ósme miejsce z czasem 1:16:07, a najlepszy wałbrzyszanin - Patryk Łazarski - zajął miejsce dziewiąte z czasem 1:16:33. Warto zaznaczyć, że już po raz drugi z rzędu w półmaratonie udział wziął również Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, uzyskując czas o 6 minut i 8 sekund lepszy od ubiegłorocznego, czyli 1:56:43.

Dla sześciu pierwszych zawodników w klasyfikacja generalnej kobiet i mężczyzn organizatorzy przyznawali nagrody finansowe oraz puchary. W kategorii drużynowej nagrody za miejsca I – III - puchary i nagrody rzeczowe. W kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca I - III, otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe. Organizatorzy przygotowali też nagrody dla najlepszej wałbrzyszanki i wałbrzyszanina, najstarszej i najstarszego uczestnika oraz niepełnosprawnego. Dodatkowo wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg w wyznaczonym limicie czasu, brali udział w losowaniu jednej z nagród specjalnych, którymi były między innymi wycieczki zagraniczne, sprzęt AGD i RTV, a także samochód Toyota Aygo, będący nagrodą główną.

Spotkanie zakończyły podziękowania, między innymi dla organizatorów, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, TMMP, Faureci, harcerzy, wolontariuszy, sponsorów, drogowców, mediów i wszystkich osób, organizacji i firm, które były zaangażowane w to przedsięwzięcie i przyczyniły się do jego sukcesu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group