Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2669
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podwyżki w Toyocie

Środa, 17 maja 2017, 15:24
Aktualizacja: Czwartek, 18 maja 2017, 14:17
Autor: red
Wałbrzych: Podwyżki w Toyocie
Fot. archiwum
Jak informuje strona internetowa Solidarności na Dolnym Śląsku, podpisane zostało porozumienie pomiędzy organizacjami związkowymi funkcjonującymi w TMMP a zarządem kończące negocjacje płacowe, które trwały od stycznia tego roku. Pracownicy Toyoty w Jelczu Laskowicach i Wałbrzychu otrzymają znaczące podwyżki.

Według porozumienia, najniżej zarabiający otrzymają (z wyrównaniem za kwiecień) podwyżkę wynagrodzeń zasadniczych co najmniej 320 zł brutto. Porozumienie określa szczegółowo stopień podwyżek dla pracowników z wyższymi stawkami i pracującymi na pozostałych stanowiskach.

Na mocy porozumienia zarząd Toyoty (TMMP) zagwarantował przyszłoroczny wzrost wynagrodzeń zasadniczych o nie mniej niż 200 zł brutto z możliwością dalszej negocjacji, uzależnionej od tego jak będą kształtowały się przyszłoroczne wskaźniki ekonomiczne.

- Powyższe warunki płacy były możliwe do osiągnięcia między innymi dzięki spójnemu stanowisku, jakie prezentowały wszystkie działające w fabryce organizacje związkowe – ocenia sytuację szef zakładowej „Solidarności” (największego związku zawodowego w zakładzie) Sławomir Bielakiewicz.

Bardzo ważnym momentem w trakcie negocjacji było przeprowadzenie ankiety wśród pracowników, w której wzięło udział około 1300 pracowników w obu lokalizacjach TMMP (Wałbrzych i Jelcz Laskowice). Pozwoliło to przełamać impas, jaki nastąpił w czasie kilkutygodniowych negocjacji.
- Pracownicy za jej pośrednictwem wyrazili dezaprobatę dla propozycji Firmy zakładającą wzrost wynagrodzeń tylko w tym roku. Po przedstawieniu wyników ankiety stronie pracodawcy, osiągnęliśmy dodatkowe zobowiązanie ze strony Firmy dotyczące wzrostu wynagrodzeń w przyszłym roku, co finalnie wpłynęło na decyzję o podpisaniu porozumienia – dodaje Bielakiewicz.

Źródło: www.solidarnosc.wroc.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group