Wyrazy wdzięczności personelowi Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego przekazał David Ogg - lekarz UAE Team Emirates. Uczynił to w imieniu całego zespołu. Słowa szczególnego uznania skierował do lek. med. Małgorzaty Andrzejewskiej, zastępcy Lekarza Kierującego Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii. To właśnie pod jej opieką i personelu OIOM przebywał 25-letni Włoch w kluczowych, pierwszych chwilach po zdarzeniu.
W tym czasie w naszym szpitalu pojawił się m.in Mauro Gianetti, główny szef UAE Team Emirates. Po odwiedzinach u ciężko kontuzjowanego zawodnika, tak mówił dziennikarzom Przegląd Sportowy Onet:
"𝚂𝚣𝚙𝚒𝚝𝚊𝚕 𝚠 𝙿𝚘𝚕𝚜𝚌𝚎 𝚓𝚎𝚜𝚝 𝚗𝚒𝚎𝚜𝚊𝚖𝚘𝚠𝚒𝚝𝚢. 𝙽𝚊𝚙𝚒𝚜𝚣𝚌𝚒𝚎 𝚝𝚘 𝚠𝚢𝚛𝚊ź𝚗𝚒𝚎 (…) 𝙳𝚣𝚒ę𝚔𝚞𝚓ę 𝙿𝚘𝚕𝚜𝚌𝚎 𝚒 𝚜𝚣𝚙𝚒𝚝𝚊𝚕𝚘𝚠𝚒 𝚣𝚊 𝚝𝚘, 𝚌𝚘 𝚍𝚕𝚊 𝚗𝚊𝚜 𝚣𝚛𝚘𝚋𝚒𝚕𝚒”.
Filippo Baroncini opuścił Wałbrzych w niedzielę, 10 sierpnia. Profesjonalnym transportem medycznym został przewieziony do kliniki w Mediolanie.
Z całego serca życzymy szybkiego powrotu do zdrowia temu, niezwykle utalentowanemu zawodnikowi. Wierzymy, że przed Filippo Baroncinim jeszcze wiele spektakularnych zwycięstw w największych tourach świata.