Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poeci walczyli o Srebrny Liść Chmielu

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Niedziela, 20 listopada 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:23
Autor: PAW
Fot. PAW
W Boguszowie–Gorcach rozstrzygnięta została XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Srebrny Liść Chmielu”. Tegoroczna rywalizacja miała rekordową obsadę.

Do konkursu zgłoszono 199 zestawów wierszy. Po przeczytaniu 186 zestawów wierszy (13 było niezgodnych z regulaminem, na skutek czego nie były rozpatrywane) jury w składzie: Karol Maliszewski – przewodniczący jury - doktor nauk humanistycznych, wykładowca współczesnej literatury polskiej, poeta, prozaik, Antoni Matuszkiewicz – członek jury - poeta, prozaik, dramaturg, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Henryk Król – członek jury - poeta, satyryk, tłumacz, członek Stowarzyszenia Środowisk Twórczych
w Wałbrzychu, Katarzyna Bernaś – sekretarz jury, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii „dzieci i młodzież do 15 roku życia”:

I nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem LETE - Joanna Klimczak z Lublina
II nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem ANI - Anna Mazurek z Dulowej
wyróżnienie - dla zestawu wierszy podpisanych godłem LENA - Magdalena Kaczor ze Starachowic

w kategorii „przed debiutem”:

I nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem TIKEHAU - Dominik P. Żyburtowicz z Drawska Pomorskiego
II nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem SZEPTY I KRZYKI - Tomasz S. Mielcarek z Szczecinka
III nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem BORSUK - Urszula Kopeć - Zaborniak z Cieszanowa
wyróżnienie - dla zestawu wierszy podpisanych godłem PSYCHODELLA - Gabriela Staszczyk z Lusni
wyróżnienie - dla zestawu wierszy podpisanych godłem NAWŁOĆ - Piotr Falczyński z Ołoboka

w kategorii „po debiucie”:

I nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem TORT SACHERA - Ela Galoch z Turka
II nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem KAMELEON - Katarzyna Zychla z Żar
III nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem POWSZELATEK WCZELAK - Małgorzata Stachowiak – Schreyner z Sulechowa
III nagroda - dla zestawu wierszy podpisanych godłem DRABANT - Kamila Pawluś z Warszawy
wyróżnienie - dla zestawu wierszy podpisanych godłem MAŁA DAMA - Karolina Górniak z Daleszyc

W uroczystym podsumowaniu konkursu wzięła udział większość z nagrodzonych. W przerwach między wręczaniem wyróżnień, publiczność mogła wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez zespół Erato z Bielawy.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group