Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5456
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Pojazd dla niepełnosprawnych

Poniedziałek, 14 grudnia 2020, 6:36
Aktualizacja: 8:27
Autor: red
REGION, Głuszyca: Pojazd dla niepełnosprawnych
Fot. red
Gmina Głuszyca otrzymała dofinansowanie w wysokości 148 tys. zł na zakup busa przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Samochód wyposażony będzie w ergonomiczne siedzenia, z zamontowanymi pasami bezpieczeństwa, klimatyzacją. W samochodzie będzie można w bezpieczny sposób zamocować wózek inwalidzki wraz z pasem biodrowym. W całkowitej kwocie dofinansowania, która wynosi ponad 385 tys. zł znajduje się jeszcze dofinansowanie m.in. kosztów ubezpieczenia pojazdu, zakupu paliwa, wynagrodzenie pracy kierowcy, asystenta osób z niepełnosprawnościami oraz osoby do kontaktów z klientami.
– Zakup specjalistycznego busa oraz zatrudnienie kierowcy i asystenta umożliwi dotarcie w każde miejsce gminy, gdzie ze względu na położenie w terenie podgórskim nie może dotrzeć autobus – informuje Burmistrz Głuszycy Roman Głód. – W ramach projektu zatrudniona zostanie również osoba do kontaktów z klientami, co umożliwi dobry kontakt z osobami potrzebującymi transportu. Na podstawie zgłoszonych potrzeb zostanie opracowany harmonogram dojazdów stałych, np. dowóz do dziennego Domu Senior+ i Klub+, będzie można w efektywny sposób wykorzystać dowozy, aby jak najwięcej osób mogło z nich korzystać. Zamawianie usług będzie się odbywało telefonicznie w ustalonych wcześniej godzinach, aby przewóz był realizowany terminowo i w godzinach odpowiadających osobom potrzebującym, w tym celu wydane będą ulotki z regulaminem korzystania z przewozu.

Celem projektu jest poprawa jakości życia części mieszkańców Gminy Głuszyca poprzez eliminowanie barier transportowych, dzięki czemu będą oni w stanie samodzielnie (lub z niewielkim udziałem i pomocą osób trzecich) podejmować i rozwijać swoją aktywność w życiu publicznym, społecznym i zawodowym.

Konkurs grantowy dla jednostek samorządu terytorialnego ogłoszony w ramach projektu pn. "Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych", realizowanego w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group