Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3245
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polacy i Czesi spotkali się w Broumovie

Wiadomości: REGION
Wtorek, 20 października 2009, 17:21
Aktualizacja: 17:57
Autor: EG
Fot. EG
Z grantu Euroregionu Glacensis sfinansowane zostały X Dni Poezji Broumov. W trzydniowej imprezie uczestniczyło ponad 40 literatów z Czech i Polski.

Otwarcie spotkania i prezentacja wszystkich autorów uczestniczących w trwających cały weekend Dniach nastąpiła w sali koncertowej klasztoru w Broumovie. Następnego dnia uczestnicy wysłuchali wykładów Antoniego Matuszkiewicza i Krzysztofa Karwowskiego na temat surrealizmu w poezji. Potem pracowali podczas warsztatów poetyckich polegających m.in. na tworzeniu wierszy w stylu surrealizmu.

Powstałe utwory prezentowane były wszystkim uczestnikom. Podobnie jak inne efekty pracy twórczej. Dni Poezji mają charakter pleneru artystycznego, którego efekty publikowane są co roku w antologii. W jubileuszowym roku wydane zostały trzy książki: wiersze dla dzieci w języku polskim i czeskim, dwujęzyczna antologia obejmująca 10 lat pracy oraz antologia wierszy tegorocznych uczestników Dni.

Organizatorką broumowskich spotkań z poezją jest Vera Kopecka, poetka, fotograf. W corocznych spotkaniach uczestniczą licznie Polacy, zwłaszcza z naszego regionu. W tym roku przyjechała duża grupa twórców z Wałbrzycha, ze Szczawna– Zdroju, z Boguszowa-Gorców, także z Nowej Rudy, z Bielawy, Dzierżoniowa, Polanicy-Zdroju, Kłodzka, Wrocławia.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kleks 22-10-2009 8:21
Szkoda, że tego typu spotkania nie dzieją się również po naszej stronie granicy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group