Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5375
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Policja nie ustaje w ćwiczeniach

Piątek, 10 czerwca 2022, 10:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
Wałbrzych: Policja nie ustaje w ćwiczeniach
Fot. KMP Wałbrzych
W czwartek na terenie obiektu sportowego na Białym Kamieniu odbyły się kolejne już w tym roku policyjne ćwiczenia z zakresu przywracania zakłóconego porządku publicznego na stadionie piłkarskim.

Dowódcy szkolenia po raz kolejny przypomnieli - szczególnie młodym policjantom, którzy w tym lub zeszłym roku rozpoczęli przygodę z mundurem - główne przepisy związane z zabezpieczeniem spotkań sportowych na otwartych obiektach. Ćwiczenia praktyczne polegały również na doskonaleniu taktyki działania pododdziałów Policji w sytuacji przywracania naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego na obiektach sportowych, czyli podczas tzw. zadym stadionowych.

Przygotowanych zostało kilka wcześniej opracowanych już wariantów. Pierwszy dotyczył realizacja zabezpieczenia przyjazdu kibiców gości w rejon stadionu przy ul. Ratuszowej 6 i wprowadzenie ich na sektor. Drugi sytuację, podczas której kibice drużyny przyjezdnej usiłują sforsować ogrodzenie sektora gości i wtargnąć na płytę boiska. W ostatnim z ćwiczeń kibice klubu gości mieli przerwać ogrodzenie - i po konfrontacji siłowej ze służbą zabezpieczenia spotkania - usiłowali wtargnąć na sektor kibiców miejscowych.

Zajęcia praktyczne były również okazją do przećwiczenia asysty kroczącej, którą wykonuje się przy różnego rodzaju manifestacjach, a także prowadzeniu kibiców przyjezdnych bezpośrednio na stadion piłkarski.

Po szkoleniu dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności. Działania na stadionie przez ul. Ratuszowej był okazją do wypracowania metod i form współpracy oraz współdziałania policjantów w realnych warunkach zagrożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
27%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
3
20%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group