Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4348
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Policjanci odnaleźli zaginioną 88–letnią mieszkankę Boguszowa–Gorc

Wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:53
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Policjanci odnaleźli zaginioną 88–letnią mieszkankę Boguszowa–Gorc
Fot. KMP Wałbrzych
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 88–letniej mieszkanki Boguszowa Gorc. Kobieta, cierpiąca na zaniki pamięci, wyszła z domu prawdopodobnie do pobliskiego sklepu.

Wczoraj około godz. 16:00 dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach przyjął zgłoszenie o zaginięciu 88–letniej kobiety. Z relacji syna wynikało, że starsza pani wyszła z domu około godz. 13.00, prawdopodobnie do pobliskiego sklepu i do momentu zgłoszenia, nie powróciła do miejsca zamieszkania.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia 88-latki, do działań poszukiwawczych skierowano zarówno funkcjonariuszy będących w służbie, jaki i tych zmobilizowanych w trybie alarmowym. Dodatkowo na miejsce przyjechali policjanci będący w dyspozycji Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Do poszukiwań włączyła się również Wałbrzysko-Kłodzka grupa GOPR z psem tropiącym. O prowadzonych działaniach poszukiwawczych powiadomiono szpitale, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejską, korporacje taksówkarskie, MPK oraz lokalnych przewoźników.

Funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc w trakcie przeszukania kompleksów leśnych, na kamienistej skarpie zauważyli kobietę, której rysopis odpowiadał zaginionej. Zmęczona 88-latka kurczowo trzymała się zarośli. Policjanci wspięli się na skarpę i pomogli wycieńczonej kobiecie zejść na dół. Na miejsce wezwano zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu starszej pani stwierdził, że nie wymaga ona hospitalizacji. 88-latka została oddana pod opiekę synowi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group