• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 5:55
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2104
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 12 marca 2019, 6:33
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W poprzednim tygodniu policjanci prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w ramach akcji „Świadomy junior” odwiedzili Publiczna Szkołę Podstawową nr 37 oraz Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom z przedszkola „Bajka” problematykę związaną z bezpiecznym zachowaniem się w różnych sytuacjach. Przedszkolaki podczas spotkania zaznajomione zostały z elementarnymi przepisami ruchu drogowego. Dowiedziały się m.in. w jaki sposób bezpiecznie korzystać z drogi. Policjanci przypomnieli najmłodszym numery telefonów alarmowych, a także przekazali niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu oraz na podwórku. Poruszyli również temat właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych.

Promując bezpieczeństwo pieszych na drogach małoletni zostali zachęceni do korzystania z elementów odblaskowych po zmroku, nie tylko w sytuacjach wymaganych przepisami. Spotkanie, w którym wzięło udział około 50 przedszkolaków, zakończyło się pokazem sprzętu policyjnego oraz wspólnym zdjęciem.

Uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu zaznajomieni zostali natomiast z problematyką bezpiecznego poruszania się w sieci. Obecnie nawet dzieci mają przecież dostęp do telefonów komórkowych, tabletów oraz komputerów. Większość tych urządzeń posiada stały dostęp do internetu. Niesie to za sobą ryzyko, iż niepożądane treści trafią do najmłodszych lub też nasze dane zostaną wykradzione i wykorzystane przez przestępców. O tym właśnie opowiadali podczas prelekcji wałbrzyscy funkcjonariusze. W zajęciach udział wzięło ponad 120 uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group