Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3014
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Policjanci uniewinnieni

Czwartek, 24 listopada 2016, 11:07
Aktualizacja: 11:09
Autor: red
Wałbrzych: Policjanci uniewinnieni
Fot. red
W ostatnich dniach na forach internetowych pojawiło się wiele komentarzy dotyczących decyzji Sądu Okręgowego w Świdnicy, który uniewinnił dwóch byłych wałbrzyskich policjantów, którzy byli oskarżeni o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 35–letniego Piotra G.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2013 roku Piotr G. został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do Komisariatu Policji nr 5 na Białym Kamieniu w związku z popełnionym wykroczeniem. Po kilku godzinach od opuszczenia komisariatu, mężczyzna zmarł. Jego ciało leżało na ulicy. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci były urazy, jakich doznał 35-latek, a mowa m.in. o połamanych żebrach i pękniętej śledzionie, co spowodowało krwotok wewnętrzny i śmierć wałbrzyszanina.

Dwaj policjanci z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i pobicie mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze zostali najpierw zawieszeni w pełnieniu obowiązków służbowych, a w roku 2016 zwolnieni z policji. Od począktu jednak nie przyznawali się do winy. Za stawiane im zarzuty groziło nawet 10 lat więzienia.

Świdnicki sąd wydał wyrok uniewinniający.

- Sąd uniewinnił oskarżonych, stosując zasadę, że niedające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyć oskarżonych – mówi rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy Agnieszka Połyniak.

Te wątpliwości, o których mówi rzeczniczka Sądu, to przede wszystkim stan nietrzeźwości pokrzywdzonego, który był większy niż w momencie, kiedy przebywał w komisariacie. Stan odzieży pokrzywdzonego również był gorszy (odzież była zabrudzona i częściowo zniszczona) niż w chwili przebywania w komisariacie. Wątpliwości budzą też różne zeznania świadków dotyczące ich rozmów telefonicznych z pokrzywdzonym, w których Piotr G. miał odmiennie relacjonować okoliczności, w jakich doznał obrażeń ciała.

Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group