Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3511
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Półkolonie w Szczawnie Zdroju

Środa, 27 lipca 2016, 11:50
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Półkolonie w Szczawnie Zdroju
Fot. UM Szczawno Zdrój
Od ubiegłego tygodnia dzieci i młodzież ze Szczawna–Zdroju uczestniczą w corocznych półkoloniach organizowanych przez Gminę Szczawno–Zdrój.

Półkolonie odbywają się w niedawno oddanej hali sportowej przy ul. Słonecznej. Organizatorzy gwarantują młodym mieszkańcom Szczawna-Zdroju wiele atrakcji, np. wyjazd na basen, kino, park linowy, wycieczkę do kopalni Złota w Złotym Stoku, zajęcia sportowo-rekreacyjne. Uczestnicy wakacyjnego wypoczynku mają też zapewnione dwa posiłki dziennie, opiekę pedagogiczną. Półkolonie są częściowo odpłatne przez rodziców uczestników, pozostałą część pokrywa samorząd Szczawna-Zdroju.
- W pierwszym dniu koloniści, jak to było dotychczas, spotykają się z policjantami. W tym roku dzieci i młodzież odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej policji – mówi Michał Foryś, wychowawca. – Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym rozmawiano o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszo, rowerami, na co należy zwracać szczególną uwagę na drodze.

Dzieci i młodzież szczególnie interesowały nowoczesne motocykle, na których policjanci przyjechali i których możliwości eksponowali.
- Jest to pierwszy turnus, który potrwa do końca lipca, drugi turnus półkolonii rozpocznie się 16 sierpnia i będzie trwać niespełna dwa tygodnie – informuje Janusz Kozłowicz z Urzędu Miejskiego, koordynujący wypoczynek zorganizowany w ramach półkolonii w Szczawnie-Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group