Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polsko – czeski jazz

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 9 maja 2012, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: red
Fot. użyczone
W długi majowy weekend wałbrzyszanie gościli w Hradec Kralove (Czechy).

Wałbrzych na Festiwalu Jazzowym reprezentował zespół PeHa Band.
– Koncert był niesamowity – podsumował krótko dyrektor ośrodka kultury Adalbertinum, Miroslav Franc. Wtórowała mu publiczność.

Wałbrzych jest miastem partnerskim Hradec Kralove. Już drugi rok trwa transgraniczna współpraca pomiędzy Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury i Adalbertinum. Festiwal Jazzowy był kolejnym jej efektem. Na plenerowej scenie zaprezentowały się grupy z Czech, wałbrzyska i goście z Krakowa.

Już 1 czerwca do Hradec Kralove na Festiwal Folklorystyczny wyjedzie Kapela Góralska Janicki z Czarnego Boru, kilka dni później Hradec Kralove zwiedzą wałbrzyscy seniorzy. Także w Wałbrzychu będziemy gościć Czechów: pod koniec czerwca na polsko- czeskim wehikule czasu, zaś w sierpniu na plenerze malarskim.
- To tylko nieliczne z wielu propozycji realizowanych dzięki dofinansowaniu naszego wspólnego projektu przez Unię Europejską, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Wspólne działanie z pewnością wzbogaci kalendarz letnich wydarzeń kulturalnych. Jesienią będą kolejne, już myślimy także o trzeciej edycji projektu – mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Jarosław Buzarewicz.

Zdaniem Miroslava Franca, dzięki trwającej współpracy możemy odkryć swoje miasta: coraz więcej wałbrzyszan odwiedza Hradec Kralove, Czesi chętnie goszczą u nas, nie tylko na zakupach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group