Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2394
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pompa ciepła w domach i gospodarstwach podmiejskich. Poznaj zalety tego rozwiązania

Piątek, 1 stycznia 2021, 6:30
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Pompa ciepła w domach i gospodarstwach podmiejskich. Poznaj zalety tego rozwiązania
Fot. użyczone
Jeśli posiadamy dom na terenach podmiejskich, na wsi, lub dopiero planujemy jego budowę, musimy wybrać rodzaj instalacji, która zapewni nam ogrzewanie. Biorąc pod uwagę jedynie koszty samego ogrzewania, to najczęstszym wyborem w Polsce jest ogrzewanie na drewno lub węgiel. Jednak czy to rzeczywiście idealne rozwiązanie? A co w sytuacji jeśli w okolicy naszego domu nie ma możliwości podłączenia instalacji gazowej? Wtedy warto rozważyć montaż pompy ciepła.

Zalety instalowania pompy ciepła

Właściciele lub przyszli właściciele domów w Polsce w większości przypadków decydują się na instalację gazową. I trudno się dziwić, jest to bowiem wygodne rozwiązanie. Jednak kiedy nie mamy takiego wyboru, należy szukać innych rozwiązań. Brak możliwości przyłącza gazu wymusza kupno zbiornika na płynny gaz lub jego dzierżawę, co jest bardzo kosztowne. Dlatego dużo tańsze oraz wygodniejsze wydaje się wybranie w tym przypadku pompy ciepła.

Jest to bezpieczny, wygodny oraz bezobsługowy system, a do tego ekologiczny. Należy oczywiście dobrać starannie źródło ciepła o
odpowiedniej mocy grzewczej, aby cieszyć się ciepłem w swoim domu. Pompa ciepła nie generuje żadnych zanieczyszczeń, ani odpadów. Ponadto jeśli budujemy nowy dom i zastosujemy w nim wszystkie nowoczesne rozwiązania, wtedy wybór pompy będzie po prostu inwestycją, która zwróci się już zaledwie po kilku latach od zamontowania. Mamy też szansę zbudować dom bez komina, co dodatkowo obniży koszty budowy domu i poprawi jego estetykę.

Dom za miastem. Dlaczego pompa ciepła to dobry pomysł?

Wysokie koszty związane z instalacją pomp ciepła to mit. Nie są to obecnie już tak ogromne koszty, a zwrot w ciągu kilku pierwszych lat użytkowania jest bezsprzeczny. Ponadto nie jesteśmy uzależnieni od innych sieci. Idealna w domu za miastem będzie pompa ciepła typu powietrze/woda taka, jak na przykład model PCCO MONO 20kW firmy Hewalex. Jest to model o budowie MONOBLOK z jednostką zewnętrzną oraz wewnętrzną. Poza ogrzewaniem może również chłodzić pomieszczenia oraz podgrzewać wodę użytkową. Wybór tej pompy świetnie sprawdzi się również we współpracy z systemem ogrzewania podłogowego. Jeśli budujemy nowoczesny, energooszczędny dom, warto przyjrzeć się bliżej tym rozwiązaniom.

Pompa ciepła w starym domu

Czy w domach wybudowanych w latach minionych, przy użyciu innych materiałów oraz technologii opłaca się przeprowadzać termomodernizację domu? Oczywiście, że tak. Należy jednak pamiętać, że zanim zamontujemy pompę ciepła, należy rozpocząć od uszczelniania murów, a także wymiany okien, aby jak najmniej energii uciekało z powodu nieszczelności. Wymaga to oczywiście pewnych nakładów finansowych, jednak jest to inwestycja, która pozwoli nam się z czasem cieszyć nie tylko ciepłem i bezpieczeństwem, ale również oszczędnościami.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group