Niedziela, 28 czerwca
reklamy

Ponad 2 miliony dla koszykarskiego Górnika

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr. PAW 1 min czytania

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania 2 milionów 200 tysięcy złotych dla koszykarskiego Górnika Zamek Książ Wałbrzych.

Przypomnijmy, że koszykarze Górnika po 15 latach wracają na najwyższy szczebel rozgrywek męskiej koszykówki. Hala Aqua Zdrój była w poprzednim sezonie szczelnie wypełniana przez kibiców, co miało przełożenie na świetną atmosferę panującą w tym obiekcie, wpływy z biletów oraz budowanie pozytywnego wizerunku klubu.

- Uchwała zakłada przekazanie klubowi 2 milionów złotych w ramach konkursu w zakresie sportu i 200 tysięcy złotych w ramach promocji miasta - mówi skarbnik miasta Katarzyna Jarocka.

- Podczas sesji i rozpatrywania zmian w budżecie Miasta Wałbrzycha na rok 2024, Rada Miejska Wałbrzycha przegłosowała wsparcie w kwocie 2 milionów 200 tys. dla koszykarzy Górnika Zamek Książ Wałbrzych. Liczymy na to, że przy wsparciu spółki miejskiej Zamek Książ, która jest sponsorem Górnika i przy wsparciu z zakupu karnetów przez niezawodnych kibiców Górnika, będziemy spokojnie walczyć w ekstraklasie - pisze na swoim profilu Krzysztof Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wałbrzychu.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka