Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Poszukują dziewczynki do roli w musicalu

Czwartek, 23 maja 2019, 10:17
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Poszukują dziewczynki do roli w musicalu
Fot. organizatorzy
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu ogłasza casting do roli Mary Lennox w musicalu "Tajemniczy ogród" według książki Frances Burnett w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Twórcy spektaklu zdecydowali, by rolę głównej bohaterki – Mary Lennox grała zarówno aktorka profesjonalna, jak i dziewczynka amatorka. Premiera musicalu "Tajemniczy ogród" planowana jest na listopad 2019. Pierwsze próby już we wrześniu.

Teatr poszukuje dziewczynki w wieku 9 – 12 lat, z umiejętnościami wokalnym, tanecznymi i aktorskimi, umiejącej pracować w zespole, łatwo przyswajającej tekst i sytuacje sceniczne. Rodzice/opiekunowie zainteresowani uczestnictwem ich córki w produkcji premiery, zobowiązani są złożyć w sekretariacie Teatru teczkę kandydatki do roli dziewczynki Mary Lennox, zawierającą:

• wypełniony formularz zgłoszeniowy kandydatki (do pobrania na stronie Teatru) z niezbędnymi danymi: imię, nazwisko, wiek, wzrost, waga, szkoła, adres zamieszkania, nazwisko wychowawcy klasy oraz adres e-mail i tel. kontaktowy do rodzica / opiekuna prawnego kandydatki;
• co najmniej 3 zdjęcia kandydatki, w tym 1 portretowe oraz 1 całej sylwetki;
• tekst fragmentu książki (ok. pół strony) Tajemniczy ogród Frances Burnett, wybrany samodzielnie i prezentowany (recytowany) przez kandydatkę podczas przesłuchania.

Etap I:
Pierwszy etap przesłuchania odbędzie się 8 czerwca 2019 roku (w sobotę) od godz. 10.00 na Dużej Scenie Teatru Lalki Aktora w Wałbrzychu przy ul. Jana Brzechwy 16.

Każda kandydatka zostanie przesłuchana przez komisję składającą się z Dyrektora Teatru, twórców spektaklu (reżyser, choreograf, korepetytor wokalny) oraz przedstawiciela zespołu aktorskiego. W trakcie przesłuchania w I etapie kandydatka poproszona będzie o zaprezentowanie / recytację fragmentu (ok. pół strony) książki Tajemniczy ogród oraz wykonanie kilku prostych zadań aktorskich.

Etap II:
Do II etapu zakwalifikowanych zostanie 6 kandydatek, które zostaną poproszone o: uczestnictwo w krótkiej scenie aktorskiej z adaptacji Tajemniczego ogrodu (tekst do pobrania na stronie Teatru) wraz z jednym z aktorów; nauczenie się pod kierunkiem korepetytora fragmentu piosenki ze spektaklu oraz pod kierunkiem choreografa – fragmentu choreografii, ruchu scenicznego.

Finał castingu:
Do roli Mary Lennox zostaną wybrane dwie kandydatki, które przejdą do etapu prób we wrześniu 2019 r. Po pierwszym tygodniu prób zostanie wyłoniona tylko jedna kandydatka, która uczestniczyć będzie w pełnym cyklu prób, aż do spektaklu premierowego.

Wyniki castingu zostaną ogłoszone 8 czerwca w godzinach popołudniowych. Imiona i nazwiska dwóch kandydatek zostaną podane na stronie internetowej Teatru. Kandydatki, które nie zostaną dopuszczone do kolejnych etapów, zostaną o tym powiadomione za pośrednictwem poczty elektronicznej, na podany kontaktowy adres e-mail, a ich teczki zostaną komisyjnie zniszczone. Komisja zastrzega sobie prawo wyboru kandydatki bez podania uzasadnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group