Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2737
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poszukują wolontariuszy do wałbrzyskiej edycji Brave Kids

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 stycznia 2015, 12:12
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zapraszamy do współpracy przy międzynarodowym projekcie. Przeżyj ciekawą przygodę z dziećmi z całego świata.

Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy chcieliby współtworzyć wałbrzyską edycję Brave Kids 2015. Na przełomie czerwca i lipca dzieci i ich liderzy z zagranicznych grup będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, przedstawieniach, spotkaniach w Wałbrzychu. Zapraszamy do wielkich przygotowań i realizacji tego wyjątkowego projektu.

Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy włączą się w proces tworzenia Brave Kids. Od wolontariuszy oczekują przede wszystkim zaangażowania oraz odpowiedzialnego podejścia do przekazanych obowiązków. Zadania stawiane przez organizatorów to m.in. asystowanie liderom artystycznym podczas warsztatów, opieka nad dziećmi, praca biurowa oraz organizacja logistyczna spektakli, spotkań. Poszukiwane są zatem osoby pozytywne, obowiązkowe i punktualne, posiadające doświadczenie i cierpliwość w opiece nad dziećmi.

Jeśli chcesz stać się częścią zespołu Brave Kids, poznać dzieci z całego świata, wpłynąć pozytywnie na lokalne środowisko, odbyć warsztaty edukacyjno-rozwojowe, szkolenie z międzykulturowości i pierwszej pomocy, a także wspierać zespół produkcyjny Brave Kids w procesie przygotowania, prosimy o kontakt i przesłanie CV na adres: emu.fundacja@gmail.com

Brave Kids to unikatowe wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, prezentujące rzadkie, ginące tradycje z całego świata. To spotkanie młodych odważnych ludzi, którzy mówią o tym skąd pochodzą, jakie są ich wartości, obyczaje, kultura i duchowe dziedzictwo.

- Głos odważnych dzieci. Pozwalamy im mówić i dzięki temu przywracamy im godność. Nasze dążenia, by pomóc ocalić to, w co wierzą, dają im siłę w codziennych zmaganiach.

- Wymiana doświadczeń. Dzielenie się kulturą zamiast podziałów kulturowych. Dzieci pracować będą nad wspólnym przedstawieniem, wnosząc w nie cząstkę siebie i swojej kultury. Młodzi twórcy wystąpią w podwójnej roli – będą uczyć się od innych i sami udzielać lekcji.

- Trening skuteczności. W Brave Kids wezmą udział dzieci o różnym statusie materialnym, społecznym. Ich wspólna praca, na równej pozycji, da możliwość budowania tolerancji i miłości.

- Wyrównanie szans. Brave Kids to coś więcej niż sezonowe wydarzenie. Pragniemy nawiązać trwałą współpracę z zespołami dziecięcymi na całym świecie oraz instytucjami zajmującymi się dziećmi i młodzieżą zagrożonymi wykluczeniem społecznym, aby kontynuować i rozwijać w przyszłości podobne projekty. Chcemy umożliwiać ich liderom wymianę doświadczeń w pracy z dziećmi, wspierać ich w dalszych działaniach.

- Sztuka, która umożliwia dialog. Dzieci z odległych zakątków świata mogą się poznać i porozumieć w najbardziej uniwersalnym z języków – języku sztuki, w sposób jasny i zrozumiały. W ten sposób chcemy dotrzeć do każdego mieszkańca Wałbrzycha i okolic.

- Animatorzy kultury. Współpracujemy z osobami posiadającymi doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Umożliwiamy wymianę doświadczeń i wiedzy pomiędzy liderami grup dziecięcych, lokalnymi organizacjami, instytuacjami zajmującymi się edukacją.

- Praktykowanie gościnności. Jednym z najistotniejszych elementów programu są działanie lokalne skierowane na aktywizację i edukację polskiego społeczeństwa. Zaproszone dzieci są goszczone przez lokalne rodziny, które spędzają dwa tygodnie opiekując się swoim gościem, realnie obcując z różnicami i podobieństwami kulturowymi, a także aktywnie uczestnicząc w spektaklach, występach i działaniach dzieciaków.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group