Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2064
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potyczki rodzinne w Głuszycy

Wiadomości: Głuszyca
Poniedziałek, 2 lipca 2012, 11:45
Aktualizacja: 13:50
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Wczoraj na stadionie miejskim w Głuszycy przy ul. Dolnej odbył się festyn rodzinny pod nazwą ,,Potyczki rodzinne”.

Organizatorem imprezy sportowo-integracyjnej było Stowarzyszenie MKS ,,Włókniarz”. Była to profesjonalnie przygotowana rywalizacja sportowa rodzin. Wielorakie konkurencje – bieg w workach, rzut jajkiem, żonglowanie piłki, strącanie kręgli – wyzwoliły ducha walki wśród zgłoszonych do udziału reprezentacji rodzin.

Bezkonkurencyjna okazała się rodzina Mrozińskich, która zdobyła I miejsce nagrodzone kuchnią mikrofalową. Za drugie i trzecie miejsce rodziny otrzymały odkurzacz i żelazko. Kolejne miejsca nagradzane były kompletami pościelowymi (kołdry, poduszki, jaśki), których fundatorem dla społeczności lokalnej była firma John Cotton Europe z Głuszycy. Dużą popularnością cieszyła się konkurencja ,,Złotego Buta”. Strzały do bramki oddawały nie tylko rodziny biorące udział w potyczkach, ale i każdy chętny mieszkaniec. W tej konkurencji nagrodzone zostały dzieci: za miejsca od I do III otrzymały MP4, MP3 oraz telefon komórkowy, pozostałe miejsca nagrodzone zostały piłkami nożnymi. Nagrodzony paletą jaj (z życzeniami smacznej jajecznicy) został mieszkaniec Głuszycy, który mimo ogromnego wysiłku i współzawodnictwa, jako jedyny nie trafił w bramkę.

W trakcie całej zabawy dla mieszkańców miasteczka serwowano potrawy z grilla, napoje, najmłodsi korzystali z innych atrakcji takich jak: przejażdżki konne czy zjazdy z dmuchanej zjeżdżalni. Do wspólnego biesiadowania przygrywał wałbrzyski zespół muzyczny. Wszystkie atrakcje były bezpłatne. Cieszy fakt, że głuszyckie stowarzyszenia w tak fantastyczny sposób angażują się w działania na rzecz aktywizacji lokalnej wraz z instytucją do tego powołaną, jaką jest nasz głuszycki Ośrodek Pomocy Społecznej.

W trakcie imprezy pracownicy ośrodka pomocy społecznej prowadzili kampanię informacyjno-edukacyjną dotyczącą przemocy w rodzinie. Do rąk mieszkańców trafiły przygotowane informatory, gdzie i w jakiej sytuacji możemy zwrócić się o pomoc. Ponadto każdy mieszkaniec mógł skorzystać z poradnictwa pracowników socjalnych i dowiedzieć się o swoich prawach do pomocy społecznej. Działania takie przewiduje opracowana dla gminy Głuszyca Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group