Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4087
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Poważna sytuacja w Uzdrowisku Szczawno–Jedlina

Sobota, 25 maja 2019, 12:44
Autor: Robert Bajek
Szczawno-Zdrój: Poważna sytuacja w Uzdrowisku Szczawno–Jedlina
Fot. Robert Bajek
Sytuacja finansowa Uzdrowiska Szczawno–Jedlina S. A. jest poważna. Spółka jest zadłużona, ale są plany i szanse na zmianę tej niekorzystnej sytuacji.

O sytuacji w spółce mówiła podczas wczorajszej, IX Sesji Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Barbara Grzegorczyk - Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A.:

- Obecna sytuacja spółki jest dość trudna. Spółka od 2013 roku generuje straty. W chwili obecnej strata z lat ubiegłych na tyle się skumulowała, że znaleźliśmy się w niebezpiecznym momencie. Musimy czynić starania szybkiego opracowania strategii naprawy spółki, żeby z tej trudnej sytuacji wyjść. Po diagnozie i ocenie Rady Nadzorczej został zatwierdzony plan. Realizujemy świadczenia rehabilitacyjne na rzecz naszych kluczowych pacjentów. Zrobimy wszystko, żeby spółkę odbudować, ale potrzebujemy na to jeszcze trochę czasu.

Całkowite zadłużenie spółki sięga 10 milionów złotych, z czego 5 milionów złotych to zadłużenie wygenerowane w 2018 roku. Cały czas pozostanie nierozwiązana sprawa odszkodowania za zniszczony w pożarze Zakład Przyrodoleczniczy. Ubezpieczyciel wypłacił do tej pory kwotę 4 milionów złotych. Co do dalszych wypłat trwają negocjacje, ale Barbara Grzegorczyk powiedziała, że wszystko jest na dobrej drodze, chociaż dopóki środki nie trafią na konto spółki trudno mówić o sukcesie. Spalony dach Zakładu Przyrodoleczniczego będzie prawdopodobnie wkrótce odtworzony. W tym celu został rozpisany przetarg. O wyłonieniu wykonawcy, podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac spółka będzie informowała na swoich stronach internetowych.

Sesja rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego wczoraj rano Emila Barcińskiego - pierwszego po zmianie ustroju burmistrza Szczawna-Zdroju. Przed przystąpieniem do rozpatrywania poszczególnych punktów porządku obrad odczytane zostały listy z gratulacjami i życzeniami, które z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządowca do szczawieńskich Radnych skierowali parlamentarzyści ziemi wałbrzyskiej: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Katarzyna Izabela Mrzygłocka i Tomasz Siemoniak. Życzenia Radnym złożyli również Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Broda i Radna Powiatu Wałbrzyskiego Ramona Bukowska, natomiast Burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk wręczył Radnym okolicznościowe pinsy.

Twoja reakcja na artykuł?

5
7%
Cieszy
5
7%
Hahaha
2
3%
Nudzi
15
21%
Smuci
4
6%
Złości
41
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group