Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiatowe inwestycje w gminie Mieroszów

Wiadomości: Wałbrzych/region
Środa, 23 listopada 2011, 5:59
Aktualizacja: 6:08
Autor: RED
Fot. użyczone
Blisko milion złotych zainwestowało Starostwo Powiatowe w prace drogowe: wyremontowano drogę dojazdową w Golińsku i dwie ulice w Mieroszowie: Hożą oraz część Kwiatowej – te dwie ostatnie w ramach współpracy powiatu z gminą.

Mieszkańcy Golińska mają powód do zadowolenia, mogą teraz spokojnie i bezpiecznie dojeżdżać do swoich domostw: - Wcześniej to była tu dziura na dziurze. Trzeba było co chwilę auto zatrzymywać, nie dało się spokojnie do domu dojechać - opowiada Grażyna Szulc, sołtys Golińska i dodaje: - Teraz mamy tu piękny asfalt, dobrze się jeździ i samochodem, i rowerem. A dzieci mają bezpieczną drogę do szkoły.

W ramach prac wykonano ponad 1,5 km drogi przez wieś Golińsk: wyremontowano nawierzchnię i system odwodnienia drogi, czyli wymieniono części przelotowe przepustów rur betonowych, odmulono i odtworzono rowy oraz przeprowadzono ścinkę pobocza. Koszt inwestycji to około 500 tys. zł, z czego około 222 tys. dołożono z budżetu województwo z dotacji celowej na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

Prace w Mieroszowie – remont ul. Hożej i części ul. Kwiatowej – to przykład współpracy między samorządem powiatowym i gminnym. Inwestycja jest realizowana wspólnie, w ramach tzw. schetynówek. Remontowane są nawierzchnie jezdni na odcinku blisko kilometra oraz chodniki. Koszt inwestycji to 800 tys. zł, z czego 320 tys. to wkład powiatu.

– Zależy nam na tym, aby w gminach naszego powiatu stan dróg był coraz lepszy. W tym miesiącu skończyliśmy też remont w Sierpnicy w gminie Głuszyca, w przyszłym roku planujemy m.in. remont ul. Wiejskiej w Walimiu, drogi w Witkowie w gminie Czarny Bór oraz wiaduktu w Boguszowie-Gorcach – mówi Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group