Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2743
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powodzianie przyjechali do nas

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Piątek, 11 czerwca 2010, 7:38
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
Do Starych Bogaczowic przyjechało blisko 50 dzieci ze Skawiny w województwie małopolskim, która to miejscowość w tym roku została poważnie dotknięta przez powódź.

Stare Bogaczowice i inne miejscowości należące do tej gminy w poprzednich latach były wielokrotnie zalewane przez wielką wodę. Dlatego teraz mieszkańcy gminy postanowili pomóc innym ludziom, którzy znaleźli się w potrzebie i w bardzo trudnej życiowej sytuacji.

Gmina zaoferowała pomoc mieszkańcom Skawiny w województwie małopolskim. Najpierw do Skawiny wyjechał transport z darami. Teraz przyszła kolei na przyjazd grupy blisko 50 dzieci ze Skawiny. W Starych Bogaczowicach dzieci powodzian będą przebywać do połowy czerwca. Zakwaterowanie zapewnią im sami mieszkańcy gminy Stare Bogaczowice. Samorządowcy zadbali również o to, by dzieciom nie zabrakło atrakcji i rozrywek w czasie wolnym.

Środki finansowe na ten cel przekazali: Urząd Gminy w Starych Bogaczowicach i prywatni sponsorzy. Swoją cegiełkę dołożyli również radni, któryż diety przeznaczyli właśnie na ten cel.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group