Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3484
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powoli zbliża się Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Środa, 24 sierpnia 2016, 9:24
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Powoli zbliża się Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
Fot. Robert Bajek
16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tej właśnie sprawie przedstawiciele Oddziału Rejonowego PCK w Wałbrzychu spotkali się wczoraj z przedstawicielami lokalnych mediów.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca to reakcja na Deklarację Parlamentu Europejskiego z 2012 roku, w której kraje wspólnoty postulowały o ustanowienie Europejskiego Tygodnia Podnoszenia Świadomości o Problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia. Inicjatorem tej ogólnoeuropejskiej akcji była Europejska Rada Resuscytacji a głównym celem całej inicjatywy nauczenie młodzieży udzielania pierwszej pomocy osobom, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Tematem spotkania, które odbyło się w wałbrzyskiej siedzibie PCK była współpraca i współorganizacja wałbrzyskich obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca - "Restart a Heart". Oddział Rejonowy PCK w Wałbrzychu od początku aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie, poprzez liczne akcje prowadzone między innymi w poszczególnych wałbrzyskich placówkach oświatowych, pokazy pierwszej pomocy, testy i prezentacje ratownicze.

W Wałbrzychu akcja związana z Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca odbędzie się 14 października na terenie Aqua Zdroju. Program imprezy nie jest jeszcze do końca ustalony, ale niewątpliwie obfitować będzie w wiele atrakcji, wśród których watro wymienić pokazy udzielania pierwszej pomocy, wykłady i prelekcje, będzie 30-minutowa próba pobicia rekordu w jednocześnie wykonywanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, symulacja akcji ratowniczej i koncert.

W wałbrzyską akcję włącza się również WOŚP, a co za tym idzie możliwy jest przyjazd Jerzego Owsiaka do naszego miasta. Do udziału w imprezie Organizatorzy zachęcają zarówno młodzież szkolną, jak i osoby indywidualne, przedsiębiorstwa i zakłady pracy. Szczegółowy program imprezy zostanie przestawiony w najbliższym czasie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group