Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3375
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstanie Zachodnia Obwodnica Wałbrzycha

Czwartek, 14 września 2017, 14:16
Aktualizacja: Sobota, 16 września 2017, 9:53
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Powstanie Zachodnia Obwodnica Wałbrzycha
Fot. Robert Bajek
Umowa na budowę Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha – największej w mieście i całym regionie inwestycji została podpisana. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku.

- Mamy w ręku podpisaną umowę, która finalizuje dwudziestoletnie starania społeczności Wałbrzycha, Powiatu Wałbrzyskiego i Dolnego Śląska, dotyczące obwodnicy. To wielki, radosny dzień dla wspólnoty Wałbrzyszan, tych którzy tu mieszkali, mieszkają i będą mieszkać. To również niezwykle ważny moment dla życia gospodarczego Wałbrzycha i Strefy Ekonomicznej. Podpisana została już ostatecznie umowa na dofinansowanie części miejskiej w wysokości 300 milionów złotych, oraz mamy już podpisaną umowę na dofinansowanie odcinka pozamiejskiego, czyli odcinka w Szczawnie-Zdroju. Chciałem podziękować wszystkim, którzy się do takiego dobrego finalnego rezultatu przyczynili. Chciałem podziękować całemu wieloosobowemu zespołowi z Ministerstwa Rozwoju i Finansów a przede wszystkim szefowi tego zespołu, czyli panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mieliśmy tam wielkie wsparcie, mieliśmy zespół współpracowników, którzy przez wiele ostatnich miesięcy pokonywali wspólnie z nami większe i mniejsze przeszkody. Chciałem podziękować również panu Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa Andrzejowi Adamczykowi, ponieważ część pozamiejska jest wynikiem finansowania przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która podlega panu Ministrowi Adamczykowi. Chciałem podziękować wszystkim parlamentarzystom, przedstawicielom Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta i wszystkim moim poprzednikom, którzy konsekwentnie przez lata przygotowywali ten projekt. Udało się. Mamy podpisaną umowę na budowę obwodnicy, która jest cywilizacyjnym projektem, który będzie miał wpływ na życie społeczne, gospodarcze, ochronę środowiska w ciągu najbliższych dziesiątek lat w tej części Dolnego Śląska - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Za kilka dni ma zostać powołany zespół fachowców, którzy rozpoczną procedurę przetargową, która pozwoli wyłonić nie tylko wykonawcę, ale również inżyniera kontraktu. Prace będą prowadzone przez około 4 lata od momentu podpisania umowy kontraktowej z wykonawcą. Odcinek pozamiejski będzie realizowany przez wałbrzyskie służby.

Na temat obwodnicy wypowiedział się też Paweł Skrzywanek - prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, reprezentujący Gminę Szczawno-Zdrój, przez którą będzie przeprowadzony pozamiejski odcinek Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha:

- Nie muszę przekonywać czym jest obwodnica dla uzdrowiskowości, dla Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Coś o czym osobiście marzę i marzą mieszkańcy Szczawna-Zdroju staje się faktem. Jest to inwestycja bardzo ważna dla regionu, dla Wałbrzycha, dla Szczawna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group