Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 1761
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożar przy ulicy Głuszyckiej

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 30 sierpnia 2013, 22:24
Aktualizacja: Sobota, 31 sierpnia 2013, 21:31
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Dziś po godzinie 19.00 w jednej z kamienic przy ulicy Głuszyckiej w Wałbrzychu wybuchł pożar.

Pożar wybuchł w kamienicy, w której mieszka kilkadziesiąt osób. Ogień pojawił się prawdopodobnie na strychu. Jak twierdzą świadkowie, ogień rozprzestrzenił się bardzo szybko. Płonąca kamienica jest połączona z dwoma innymi budynkami. Istniało poważne zagrożenie, że te budynki również mogą stanąć w ogniu.

Strażacy, którzy pojawili się na miejscu tragedii, mieli olbrzymie problemy z poskromieniem żywiołu. Na miejscu byli również funkcjonariusze policji, pogotowie ratunkowe. Z budynku, który płonął, ewakuowano już mieszkańców. Ewakuowano również osoby z budynków połączonych z płonącą kamienicą. Przygotowano dla nich lokale zastępcze.

Jak wynika ze słów przedstawicieli Straży Pożarnej, prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Dokładne przyczyny bada policja. Spaleniu uległ w zasadzie cały dach i pomieszczenia znajdujące się na poddaszu, natomiast położone niżej kondygnacje ucierpiały w skutek intensywnie prowadzonej akcji gaśniczej. Z kamienicy ewakuowano około 100-120 osób. W chwili obecnej nie wiadomo, czy mieszkańcy niższych kondygnacji będą mogli od razu wrócić do swoich mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group