Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1729
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożegnaliśmy Ignacego Sarneckiego

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 1 września 2017, 8:31
Aktualizacja: 8:48
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na cmentarzu przy ulicy Przemysłowej w Wałbrzychu odbył się pogrzeb Ignacego Sarneckiego – wałbrzyskiego Żołnierza Wyklętego.

Ignacy Sarnecki - pseudonim „Przybysz” od 16 roku życia działał w podziemnych strukturach Armii Krajowej a po zakończeniu wojny w szeregach antykomunistycznej partyzantki, za co otrzymał stopień porucznika. Został postrzelony i aresztowany przez funkcjonariuszy urzędu bezpieczeństwa. Został na niego wydany wyrok śmierci, który zamieniono później na wyrok więzienia a ostatecznie został skierowany do pracy w wałbrzyskiej kopalni.

Warto zaznaczyć, że Ignacy Sarnecki był założycielem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu a także działaczem sportowym i trenerem lekkiej atletyki. W roku 2010 otrzymał tytuł „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego”. Zmarł w sobotę 26 sierpnia w wieku 88 lat.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pomiętamy 1-09-2017 23:09
Cześć i Chwała Bohaterom
~Wspomnienie.... 2-09-2017 12:22
Z Ignacem od prawie 50 lat miałem kontakty więcej niż koleżeńskie ale nie częste... tak przy okazji . To był człowiek , który w dużej mierze sam i nie tylko sobie komplikował życie... !!! Przepłynął przez życie , w nie łatwym stylu , w ostatnich okresie jako Bohater, co Go bardzo cieszyło i satysfakcjonowało. I niech tak będzie... Kondolencje dla córki Ewy. Żegnaj Ignac !... a może do zobaczenia...TAM

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group