Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6706
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poznaj kulturę romską

Sobota, 6 sierpnia 2022, 9:54
Aktualizacja: 10:35
Autor: red
Wałbrzych: Poznaj kulturę romską
Fot. organizatorzy
Kultura romska opanuje Wałbrzych! 12 i 13 sierpnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni zaplanowano III Festiwal Muzyki i Kultury Romskiej „Romano dzipen” w Wałbrzychu. To będzie prawdziwe święto muzyki romskiej, ale nie tylko, bo w programie znajdzie się część artystyczna i warsztatowa poświęcona kulturze i twórczości ukraińskiej! Przygotowane bezpłatne warsztaty i koncerty.

Pierwszy dzień festiwalu, piątek 12 sierpnia, to dzień poświęcony warsztatom. Te odbędą się w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni.

– Pierwsza nasza propozycja to warsztaty dotyczące kultury romskiej z elementami treningu antydyskryminacyjnego prowadzone przez Izabelę Rakoczy i Sylwię Maroń. Zapraszamy na nie w godzinach od 10.oo do 12.oo. Od 13.oo do 14.30 Ludmiła Chuban wprowadzi zainteresowanych w tajniki tańca i śpiewu ukraińskiego – zachęcają organizatorzy.

Tego samego dnia, od godziny 16.oo do godziny 19.oo zaplanowano warsztaty tańca cygańskiego prowadzone przez Urszulę Jarosiweicz oraz warsztaty śpiewu cygańskiego, które poprowadzi Angelo Ciureja. Zapisy na warsztaty prowadzone są pod numerem telefonu 513 144 303.

Uczestnicy festiwalu odwiedzający tego dnia Wałbrzyski Ośrodek Kultury będą mogli obejrzeć także multimedialną wystawę fotografii „Romano dzipen – romskie życie”.

W sobotę zaplanowano już same koncerty. Na scenie pojawią się polskie i ukraińskie gwiazdy estrady romskiej. Nie zabraknie gości specjalnych. Z Ukrainy przyjedzie Vasilly Zhadan. W Wałbrzychu wystąpi także zwycięzca telewizyjnego show „Śpiewajmy Razem” – Jummi Siwak.

Na scenie pojawią się także: RADA Bogusławska Rada Dance Art, Zespół Sara Czureja Bend, Król Cygańskiej Gitary Eugeniusz Merstein Kwiatkowski z Zespołem, Katjusza Kozubek, Urszula Jarosiewicz, Cygański Zespół Gypsy Kings, Czerwona Kalina, Ronald Bilicki oraz Cygański Zespół Angelo Ciureja & Romano Drom

Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr. Roman Szełemej. Festiwal został sfinansowany ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Organizatorami Festiwalu są Angelo Ciureja, Izabela Rakoczy i Fundacja Pomocy Dzieciom I Młodzieży Salvator Wałbrzych. Pomysłodawcą festiwalu jest Angelo Ciureja.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
4
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
12%
Złości
9
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group