Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6300
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poznawali tajniki służby

Poniedziałek, 4 grudnia 2023, 13:49
Aktualizacja: 14:51
Autor: red
Wałbrzych: Poznawali tajniki służby
Fot. KMP Wałbrzych
4 grudnia uczniowie klasy o profilu policyjnym IV Liceum Ogólnokształcącego Wałbrzychu zwiedzili budynek wałbrzyskiej komendy, gdzie z bliska mogli przyjrzeć się służbie funkcjonariuszy różnych pionów.

27 osób, z których być może część w niedługim czasie zasili szeregi Policji, zwiedziło budynek wałbrzyskiej komendy. Uczniowie zobaczyli pomieszczenia w których swoje obowiązki wykonują wałbrzyscy funkcjonariusze - dyżurkę, pracownię techników kryminalistyki, sale odpraw wydziału ruchu drogowego, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Policyjny technik zademonstrował jak obecnie wygląda daktyloskopowanie na urządzeniu „live scanner” i robienie zdjęć sygnalitycznych przy zastosowaniu nowoczesnych aparatów cyfrowych. Nie zabrakło zajęć praktycznych dotyczących obsługi urządzeń do pomiarów prędkości oraz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów podczas różnego rodzaju zabezpieczeń. Na zakończenie uczniowie spotkali się z Komendantem Miejskim Policji w Wałbrzychu podinsp. Krzysztofem Lewandowskim, który przybliżył gościom na czym polega służba w Policji, jednocześnie zachęcając do wstąpienia w nasze szeregi.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group