Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pożyczki z obsługą w domu

Poniedziałek, 23 marca 2020, 16:38
Aktualizacja: Środa, 14 października 2020, 17:21
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Pożyczki z obsługą w domu
Fot. użyczone
Zdarzają się w życiu sytuacje, które zaburzają płynność finansową gospodarstwa domowego. Łatwo wpaść wtedy w spiralę długów, zaniedbując spłatę zaciągniętych zobowiązań. Negatywny wpis w BIK zamyka drogę do oferowanych przez tradycyjne banki możliwości. Nie oznacza to jednak, że uzyskanie jakiejkolwiek pożyczki jest niemożliwe. Warto wiedzieć, że istnieje wyjście awaryjne – pożyczki w domu bez BIK.

Pożyczki z obsługą w domu – jak to możliwe?

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach jedyną możliwością zaciągnięcia pożyczki jest udanie się do placówki banku lub firmy pożyczkowej albo wysłanie wniosku przez Internet. Warto wiedzieć, że istnieje alternatywna możliwość – pożyczki z obsługą w domu. Usługa polega na zaaranżowaniu przez firmę pożyczkową spotkania pracownika z zainteresowanym usługą wnioskodawcą (zazwyczaj w warunkach domowych). Podczas takiej konsultacji dochodzi do ustalenia warunków, podpisania umowy i przekazania gotówki w ręce pożyczkobiorcy. Także płatność poszczególnych rat może się odbywać za pośrednictwem konsultanta, który przyjedzie odebrać od klienta ustaloną w umowie kwotę.

Pożyczki w domu – kto na nich skorzysta?

Tradycyjne sposoby wnioskowania o pożyczkę wiążą się zazwyczaj z koniecznością posiadania konta bankowego lub podawania jego numeru. Jest to utrudnienie w przypadku osób, na których ciążą zajęcia komornicze – każdy wpływ na konto zostałby bowiem zaanektowany przez komornika. Ścieżka wnioskowania o pożyczkę w tradycyjnym banku wiąże się natomiast zazwyczaj ze szczegółową weryfikacją potencjalnego kredytobiorcy, co obejmuje także sprawdzenie baz informacji kredytowej. Negatywny wpis w BIK przekreśla wówczas jakiekolwiek szanse na otrzymanie pożyczki. Ideą pożyczek w domu jest natomiast udzielanie krótkoterminowych zobowiązań bez dokonywania weryfikacji w BIK. Pożyczki bez wychodzenia z domu sprawdzą się także w przypadku osób starszych, które nie są w stanie dotrzeć do placówki bankowej lub nie posiadają konta. Z usługi chętnie korzystają także osoby niepełnosprawne.

Pożyczki w domu klienta – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Skorzystanie z oferty pożyczki w domu klienta wymaga rozeznania się na rynku usług finansowych. Nie zapominajmy, że wymaga to wykazania się sporą dozą zaufania wobec pracownika oraz samej instytucji pozabankowej. Istotne jest zatem, by była to firma o ugruntowanej pozycji. Należy równocześnie pamiętać, że samo spotkanie nie jest wiążące i w razie jakichkolwiek wątpliwości nie trzeba podpisywać umowy. Porównanie kilku obecnych na rynku firm pozwoli wyłuskać najlepszą ofertę, a resztę rozstrzygnie spotkanie z pracownikiem.

Zalety pożyczki z obsługą w domu

Usługa ta ma wiele zalet. Przede wszystkim nie wymaga ponoszenia żadnego wysiłku ani marnowania czasu. Spotkanie odbywa się bowiem w dogodnym terminie, przedziale godzinowym oraz we wskazanym przez klienta miejscu. Nie trzeba podawać numeru swojego konta bankowego ani nawet go posiadać. Negatywny wpis w BIK nie przekreśla możliwości zaciągnięcia tego typu pożyczki. Bezpośrednie spotkanie z konsultantem firmy daje sposobność do tego, by rozwiać wszelkie wątpliwości czy uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Pracownik może zapoznać się z sytuacją potencjalnego pożyczkobiorcy i zaproponować najkorzystniejszą ofertę. Ponadto klientowi łatwiej jest się skupić w przyjaznych domowych warunkach. Spokojne przeanalizowanie poszczególnych zapisów umowy pozwoli podjąć właściwą decyzję.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
50%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group