Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 4552
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pozytywne Granie

Niedziela, 13 października 2019, 6:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2019, 11:11
Autor: red.
Wałbrzych: Pozytywne Granie
Fot. red.
Wczoraj w Sali Koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się XV Jubileuszowy Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej "Pozytywne Granie".

Przegląd, którego hasło brzmiało "Jan Paweł II - Niech Zstąpi Duch Twój..." rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, którą koncelebrował J. E. Ksiądz Biskup Ignacy Dec, wraz z wałbrzyskim duchowieństwem. Przegląd ma na celu ukazanie uzdolnień dzieci i młodzieży, a także aktywizowanie i zachęcanie do uczestnictwa w różnego rodzaju przeglądach, wystawach, warsztatach i festiwalach.

W Przeglądzie udział mógł wziąć każdy mieszkaniec Województwa Dolnośląskiego, niezależnie od wieku. Do udziału zgłosili się zarówno soliści, jak też zespoły wokalno-instrumentalne, schole i chóry. Uczestnicy prezentowali dwa utwory, z czego jeden musiał nawiązywać do hasła przewodniego Przeglądu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zakończeniem Przeglądu był występ Magdy Anioł.

Organizatorem Przeglądu było Stowarzyszenie "Ludzie Jana Pawła II", natomiast współorganizatorem i partnerem przedsięwzięcia Gmina Wałbrzych. Patronat Honorowy nad Przeglądem objął Ordynariusz Diecezji Świdnickiej J.E. Ksiądz Biskup Ignacy Dec.

Twoja reakcja na artykuł?

7
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
8
50%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group